Microsoft Edge Beta już dostępny na Linuksa

Microsoft Edge Beta już dostępny na Linuksa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/5/2021, 4:21 PM

Liczba odsłon: 2592

Microsoft Edge na Linuksa znalazł się właśnie o krok bliżej do wydania stabilnego. Ogólna dostępność w wersji Stable spodziewana jest w tym roku, a na razie użytkownicy muszą zadowolić się wydaniami Edge Insider. Teraz obok wersji Dev dołączyły do nich wydania w kanale Beta.

Wiadomość o tym wydaniu nadeszła zaledwie kilka dni po udostępnieniu Edge Dev na Androida — jeszcze jedną platformę, na której rozszerzony został program Edge Insider. Różnica polega jednak na tym, że przeglądarka w pełnej wersji Stable jest dostępna dla tej platformy od dawna, a w przypadku Linuksa wciąż czeka na to wydanie. Tak czy inaczej jest już bliżej niż dalej.

Edge Beta można pobrać zarówno jako plik .deb dla dystrybucji Debian i Ubuntu, jak też jako .rpm dla Fedory i openSuse. W rezultacie szeroka grupa użytkowników Linuksa może już korzystać z tej wersji przeglądarki. Edge Beta to najbliższy wydaniu stabilnemu kanał Insider. W spektrum od najwcześniejszego dostępu do najwyższej stabilności jest on nieco dalej niż Edge Dev. Jeśli natomiast chodzi o wersje na Linuksa, jest on dokładnie po środku, ponieważ kanał Canary nie jest (i pewnie w najbliższej przyszłości nie będzie) wydawany na tę platformę.

Microsoft Edge po przejściu na silnik Chromium stał się szeroko dostępną przeglądarką, obecną już na platformach macOS, Windows 8/8.1, Windows 7, Windows Server, Windows 10X, Hololens 2, Linux i oczywiście Windows 10.