Microsoft Designer - po polsku i z opcją tworzenia poziomych i pionowych obrazów

Microsoft Designer - po polsku i z opcją tworzenia poziomych i pionowych obrazów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/1/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 264

Obrazy generowane przez AI nie muszą już być kwadratowe. W ostatnich dniach Microsoft Designer (dawniej jako Kreator obrazów Bing) zyskał obsługę orientacji pionowej i poziomej, dzięki czemu łatwiej nam będzie dopasować grafiki do różnego typu scenariuszy, jak np. grafika leadowa albo tapeta na telefon. Oprócz tego aplikacja doczekała się w końcu spolszczenia.

Jeszcze do niedawna dużym ograniczeniem Designera było to, że mógł generować grafiki tylko w jednym formacie – 1024 x 1024 pikseli (kwadrat). I mimo że takie obrazy mogą znaleźć zastosowanie w wielu miejscach, to nie wszędzie pasowały i użytkownicy musieli się głowić, czy je przyciąć, czy też dołożyć coś więcej (np. w Photoshopie), aby wypełnić brakujące miejsce w pionie czy poziomie. Teraz to już nie problem. Generator obrazów AI zaczął oferować dwa dodatkowe formaty:

  • Orientacja pionowa (1024 x 1792 px)
  • Szeroki (1792 x 1024 px)

Ważną informacją dla naszych Czytelników będzie też to, że Microsoft Designer jest już dostępny po polsku. Praktycznie cały jego interfejs został spolszczony, dzięki czemu łatwiej się po nim poruszać. Do tej pory aplikacja była dostępna jedynie w języku angielskim. Jak teraz prezentuje się Designer i jego pionowe/poziome obrazy wykonane przez generatywną sztuczną inteligencję DALLE-3? Możesz to sprawdzić, wchodząc na stronę designer.microsoft.com i wybierając jedną z opcji (np. Tworzenie za pomocą sztucznej inteligencji > Obrazy).

Designer jest darmową aplikacją wykorzystującą generatywną AI do produkowania obrazów, kartek, kolaży, postów na social media, zaproszeń, naklejek, tapet, monogramów, kolorowanek, awatarów i ikon. Korzystanie z niego jest w pełni darmowe i wymaga tylko zalogowania się na darmowe konto Microsoft. Istnieje limit w postaci 15 przyspieszeń dziennie. Boostery te umożliwiają dość szybkie wygenerowanie grafiki.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-designer-now-allows-you-to-create-both-landscape-and-portrait-images/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia