Microsoft Copilot szerzej dostępny dla użytkowników edukacyjnych

Microsoft Copilot szerzej dostępny dla użytkowników edukacyjnych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/14/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 602

Podczas gdy korzystanie z ChatGPT i podobnych technologii bywa zabronione, np. przy pisaniu prac pisemnych, to nie da się zaprzeczyć, że sztuczna inteligencja może w dobry sposób wspomagać procesy edukacji – jak zresztą wszystkie inne dziedziny życia i pracy. Microsoft ogłosił dziś parę ulepszeń dla klientów edukacyjnych. Microsoft Copilot z ochroną danych klasy komercyjnej będzie dostępny dla wszystkich pracowników i studentów szkół wyższych od 18 roku życia. Ponadto do korzystania z Copilota dla Microsoft 365 kwalifikować się będą także pracownicy sektora edukacji.

Szersza dostępność Copilota z komercyjną ochroną danych

Microsoft udostępnił Copilot z ochroną danych klasy komercyjnej (dawniej jako Bing Chat Enterprise) pracownikom edukacyjnym w sierpniu tego roku i od tego czasu docierały do niego informacje o potężnych zastosowaniach tej technologii na całym świecie. Dziś firma oznajmiła, że rozszerza dostępność usługi na wszystkich użytkowników faculty (wykładowców) oraz studentów wyższych uczelni od 18 roku życia.

Microsoft Copilot szerzej dostępny dla użytkowników edukacyjnych

Copilot zapewnia czat AI w przeglądarce z dostępem do modeli, takich jak GPT-4 i DALL-E 3 bez dodatkowych opłat. Komercyjna ochrona danych zostanie włączona, gdy kwalifikujący się użytkownicy zalogują się na swoich kontach szkolnych na początku 2024 roku. Oznacza to, że dane użytkownika i organizacji są chronione, prompty i odpowiedzi czatu w Copilocie nie są zapisywane, Microsoft nie ma naocznego dostępu do nich i nie są używane do trenowania leżących u podstaw, dużych modeli językowych – czytamy na blogu.

Copilot dla Microsoft 365 dostępny dla wykładowców i pracowników edukacji

Microsoft 365 Copilot jest od niedawna dostępny dla klientów komercyjnych w cenie 30 USD/mc na użytkownika. Microsoft ogłosił dziś, że od 1 stycznia 2024 roku będzie dostępny w tej samej cenie również dla wykładowców i pracowników instytucji edukacyjnych (faculty and staff). Do jego aktywacji wymagana będzie kwalifikująca się licencja edukacyjna: Microsoft 365 A3 lub Microsoft 365 A5.

Copilot w Microsoft 365

Microsoft zamierza też dalej rozwijać materiały szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji dla uczniów. Dziś firma udostępniła nowy zasób, AI Classroom Toolkit, który pomoże w nauce oraz będzie wspierał uczniów w bezpiecznym korzystaniu z AI. Od niedawna dostępny jest także Minecraft Hour of Code: Generation AI, który pomaga uczynić odpowiedzialną AI bardziej przystępną dla uczniów K12.

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2023/12/expanding-microsoft-copilot-access-in-education