Microsoft 365 Copilot już ogólnodostępny. Polska wersja językowa w 2024 roku

Microsoft 365 Copilot już ogólnodostępny. Polska wersja językowa w 2024 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/2/2023, 12:00 PM

Liczba odsłon: 1826

1 listopada Microsoft ogłosił ogólną dostępność Microsoft 365 Copilot dla klientów komercyjnych na całym świecie. Oznacza to, że jest on dostępny również w Polsce, chociaż obsługa naszego języka zostanie dodana dopiero w przyszłym roku. Jakie wersje językowe są wspierane? Ile to kosztuje? Co warto wiedzieć o tym wydaniu?

Microsoft 365 Copilot łączy moc dużych modeli językowych (LLMs, w tym przypadku jest to GPT-4) z Twoimi danymi w Microsoft Graph, aplikacjach Microsoft 365 i Internecie. Za pomocą poleceń tekstowych lub głosowych możesz poprosić go o wykonanie praktycznie dowolnych, nawet bardzo złożonych zadań w aplikacjach, takich jak Word, Excel, PowerPoint, Teams, OneNote, Outlook i wielu innych. Czyni to z tego asystenta AI jedno z najpotężniejszych narzędzi produktywnych, jakie istnieją, a także wprowadza pracę z aplikacjami Office na wyższy poziom — na którym główną rolę odgrywa nowy paradygmat sztucznej inteligencji. Wszystko to z zachowaniem istniejących zasad bezpieczeństwa i prywatności dla firm, jakie oferuje ekosystem Microsoft 365.

Od wczoraj Copilot objęty jest warunkami produktu Microsoft 365, mającymi zastosowanie do kluczowych usług online Microsoftu, załącznikiem dotyczącym ochrony danych oraz zobowiązaniami w ramach EU Data Boundary. Microsoft 365 Copilot jest obecnie dostępny w językach: angielskim (US, GB, AU, CA, IN), hiszpańskim (ES, MX), japońskim, francuskim (FR, CA), niemieckim, portugalskim (BR), włoskim i chińskim uproszczonym. W pierwszej połowie 2024 roku Microsoft planuje dodać obsługę kolejnych języków, takich jak arabski, chiński tradycyjny, czeski, duński, niderlandzki, fiński, hebrajski, węgierski, koreański, norweski, polski, portugalski (PT), rosyjski, szwedzki, tajski, turecki i ukraiński.

Microsoft 365 Copilot jest już ogólnodostępny dla klientów komercyjnych w cenie 30 dolarów na użytkownika na miesiąc dla klientów Microsoft 365 E3, E5. Z kolei subskrybenci Business Standard i Business Premium mogą już teraz korzystać z Bing Chat Enterprise. O szczegółach dostępności w Polsce i o polskiej cenie będziemy jeszcze informować. Usługa nie jest dostępna dla kont osobistych (domowych/indywidualnych użytkowników), choć Microsoft nie wyklucza wydania również takiej wersji w przyszłości.

Dowiedz się więcej z naszych poprzednich artykułów:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-copilot/microsoft-365-copilot-is-generally-available/ba-p/3969331