Łatwe udostępnianie na Androida z Windows 11 23H2 (build 22635.3785 w Beta Channel)

Łatwe udostępnianie na Androida z Windows 11 23H2 (build 22635.3785 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/14/2024, 9:00 PM

Liczba odsłon: 430

Microsoft wypuścił dziś dwie aktualizacje Windows 11 Insider Preview. Ta w Dev Channel nie wprowadza niczego szczególnego, za to wydanie Beta jest już całkiem interesujące. Mamy tu nowości związane z menu Start, Desktop Spotlight i Udostępnianiem Windows, a także aktualizacje Narzędzia Wycinanie i Microsoft Store oraz trochę poprawek błędów.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5039319
(OS Build 22635.3785) w Beta Channel

Menu Start

 • Po kliknięciu prawym przyciskiem aplikacji przypiętych do menu Start zostaną pokazane listy szybkiego dostępu (jump listy) u aplikacji, które je posiadają, np. PowerPoint.
 • listy szybkiego dostępu w menu Start

 • Aktualizacja 17.06.2024: Możesz teraz przypinać aplikacje z menu Start do paska zadań lub na pulpit, bezpośrednio je przeciągając.

Desktop Spotlight

 • Microsoft wypróbowuje nowe konfiguracje Windows Spotlight, aby ułatwić użytkownikom Spotlight interakcje z funkcjami zmiany obrazów, polubienia/znielubienia obrazu etc.

Desktop Spotlight
Wariant 1: Jeśli użytkownik kliknie ikonę Windows Spotlight, uruchomi się doświadczenie Spotlight na pełnym ekranie, a podwójne kliknięcie otworzy stronę startową Bing z obrazem na pulpicie

Desktop Spotlight
Wariant 2: Jeśli użytkownik kliknie ikonę Windows Spotlight, uruchomi się doświadczenie Spotlight, a pojedyncze kliknięcie ikony Spotlight otworzy stronę startową Bing z obrazem na pulpicie

Udostępnianie Windows

 • Zaczął być wdrażany prosty sposób na udostępnienie zawartości na telefon z Androidem z okna udostępniania Windows. Funkcja ta wymaga sparowania telefonu z komputerem za pomocą aplikacji Łącze do Windows na Androidzie i Łącze z telefonem na PC.

Windows - udostępnienie zawartości na telefon z Androidem

Copilot w Windows (aktualizacja 19.06.2024)

 • Doświadczenie Copilota w Windows ewoluuje do formy aplikacji przypiętej do paska zadań. Pozwala to użytkownikom czerpać korzyści z tradycyjnego doświadczenia aplikacji z możliwością zmiany rozmiaru, przesuwania i przyciągania okna. W związku z tym został wycofany skrót WIN + C.
 • Łatwe udostępnianie na Androida z Windows 11 23H2 (build 22635.3785 w Beta Channel)

  Poprawki błędów

  Pasek zadań

  • Rozwiązano problem z paskiem zadań, który był niewidoczny u małej liczby Insiderów w ostatnich buildach.

  Eksplorator plików

  • Rozwiązano problem z nieogłaszaniem przez czytniki ekranu otwierania nawigowanych elementów w wysuwanych menu okruszków ("breadcrumb") w oknie dialogowym otwierania lub zapisywania.
  • Rozwiązano problem z nieogłaszaniem przez czytniki ekranu czegokolwiek podczas otwierania lub nawigowania do elementów w wysuwanym menu nagłówka kolumny w Eksploratorze plików.

  Menu Start

  • Rozwiązano problem z niedziałającą opcją "Zmień ustawienia konta" po kliknięciu ikony profilu w menu Start.

  Pozostałe

  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać wybudzenie komputera z hibernacji po włączeniu funkcji BitLocker.
  • Rozwiązano problem z wyciekiem pamięci w lsass.exe podczas wywołania Remote Protocol (LSARPC) w Local Security Authority (Domain Policy).
  • Rozwiązano problem z lsass.exe, który przestawał odpowiadać po zainstalowaniu aktualizacji z kwietnia 2024 na serwerach z Windows.

  Znane problemy

  Ogólne

  • Internet Information Services (IIS) i Windows Communication Foundation (WCF) mogą nie działać po zainstalowaniu tej aktualizacji.
  • Ustawienia mogą się wysypać przy próbie podglądu właściwości Wi-Fi.

  Menu Start

  • Sekcja "Najczęściej używane" na górze listy wszystkich aplikacji pokazuje się, nawet gdy przełącznik jej wyświetlania w Ustawieniach jest wyłączony.

  Ustawienia

  • Próba zainstalowania aktualizacji opcjonalnej w Ustawieniach > System > Funkcje opcjonalne może wysypać Ustawienia. Jeśli potrzebujesz zainstalować opcjonalną aktualizację, zrób to przed uaktualnieniem do builda 22635.3720.

  Widżety

  Windows Insiderzy w Beta Channel z nową pozycją przycisku Widżetów na pasku zadań wyrównanym do lewej mogą doświadczyć następujących problemów:

  • Wywołanie widżetów przeciągnięciem może nie działać, jeśli pasek zadań jest wyrównany do środka, a nie do lewej.
  • Odpinanie widżetów od paska zadań może nie działać, jeśli pasek zadań jest wyrównany do środka, a nie do lewej.
  • Tablica widżetów jest w niewłaściwej pozycji, gdy Copilot znajduje się w trybie odłączonym.

  Aktualizacja Narzędzia Wycinanie

  Narzędzie Wycinanie otrzymało aktualizację (wersja 11.2405.24.0+) dla Insiderów w kanałach Canary i Dev. Wprowadza ona automatyczne zapisywanie nagrań ekranu. Funkcja ta działa tak samo jak automatyczne zapisywanie zrzutów ekranu. Twoje nagrania będą automatycznie zapisywane w folderze nagrań ekranu wewnątrz folderu Wideo. Możesz to wyłączyć w ustawieniach Narzędzia Wycinanie.

  automatyczne zapisywanie nagrań ekranu

  Aktualizacja Microsoft Store

  • Windows Insiderzy w kanałach Canary, Dev i Beta, korzystający z Microsoft Store w wersji 22405.xxxx.x zobaczą nową zmianę, która zaczęła być wdrażana. To szybka, bezpieczna płatność z Microsoft Wallet (Portfel). Możesz nie tylko zdobywać punkty Microsoft Rewards w Microsoft Store, ale też łatwo wymienić swoje punkty na kartę podarunkową na etapie płatności, aby wykorzystać je do zakupu. Portfel jest szybki, bezpieczny i łatwy w użyciu.
  • bezpieczna płatność z Microsoft Wallet (Portfel)

  Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/06/14/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-3785-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia