Kto jeszcze może konkurować z Apple? Steve Ballmer zna odpowiedź

Kto jeszcze może konkurować z Apple? Steve Ballmer zna odpowiedź

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/24/2015, 9:03 PM

Liczba odsłon: 2712

Były CEO Microsoft, Steve Ballmer, udzielił dziś wywiadu dla Bloomberg. W rozmowie wyraził swoje zdanie o Apple, Amazonie, Samsungu i wchodzącym na rynek laptopie Microsoftu, Surface Book. Ballmer został też zapytany o konkurencję względem Apple. Nietrudno się domyślić, kto stoi firmie na przeszkodzie do zmonopolizowania rynku w niektórych regionach.

Były dyrektor generalny Microsoft chwalił Apple za jego dobrze zorganizowany rozwój w ostatnich latach, przez co firma zyskała na wartości. Zauważył też, że Microsoft konkuruje z Apple, a dokładniej mówiąc: jego linią komputerów Mac oraz tabletów iPad. "Nikt [poza Microsoftem i Samsungiem] nie próbuje już konkurować z Apple. Kto naprawdę zagraża Macom? Kto naprawdę zagraża iPadom? Zasadniczo można powiedzieć, że Microsoft i Samsung" - tłumaczy Ballmer i dodaje, że "jedynie Microsoft ma tak wysokie szanse z uwagi na to, że jest ekspertem zarówno w dziedzinie oprogramowania, jak i sprzętu. Jeśli w ogóle można mówić o konkurencji wobec Apple, pochodzi ona ze strony Microsoft".

Satya Nadella, Steve Ballmer
Satya Nadella i Steve Ballmer

Kolejne ciekawe spostrzeże dotyczyło Surface Book, pierwszego laptopa w historii Microsoft. Ballmer sądzi, że Surface Book nie stanowi konkurencji dla iMaca czy iPada, bowiem należy do zupełnie nowej kategorii: "Nie mówię wcale 'powinniście wziąć to od kogoś innego', niemniej musicie przygotować się na nowe nadchodzące innowacje. Wiecie, że Surface Book nie jest ani iMacem, ani iPadem. To nowa kategoria, to innowacyjna kategoria. Kwestią zasadniczą jest, kto zajmie się tą kategorią jako pierwszy? Microsoft lub Apple. Są to jednak jedyne firmy, które posiadają zdolności [w zakresie] oprogramowania i sprzętu".

Ballmer podjął także kwestię firmy Amazon. Choć wielu pracowników z Redmond przeszło do Seattle, można się spodziewać ich powrotu za rok czy dwa, bowiem - jak zapewnia Ballmer - Amazon "nie jest najlepszym miejscem do pracy". Wywiad w całości możecie obejrzeć na stronie Bloomberg.com.