Jak samodzielnie naprawić Surface Laptop Go 2? Nowy poradnik wideo

Jak samodzielnie naprawić Surface Laptop Go 2? Nowy poradnik wideo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/14/2022, 4:39 PM

Liczba odsłon: 2041

W ramach nieustających starań, by ułatwić klientom samodzielny demontaż i naprawę urządzeń, Microsoft opublikował nowy poradnik wideo. Zobaczymy na nim, jak rozebrać jeden z najnowszych modeli z rodziny Surface. Chodzi mianowicie o Surface Laptop Go 2, który kontynuuje względnie nową tradycję przystępnych w rozbiórce laptopów i tabletów Microsoftu.

Aby dostać się do wnętrza Surface Laptop Go 2, potrzebne będzie odkręcenie kilku śrub i zdjęcie klawiatury. Po wejściu do środka klienci mogą wymienić baterię bez doświadczania znanego z wielu innych modeli bólu związanego z tonami kleju. Teraz wystarczy odkręcić cztery śruby PH00 i bateria może swobodnie wyjść. Mobilny laptop zapewnia również łatwy dostęp do wymiennego dysku SSD, portu Surface Connect, głośników, wentylatora i IO. Niestety, nie dotyczy to RAM-u, który nie może być upgrade'owany przez użytkownika. Użytkownicy będą musieli więc zostać przy takiej jego ilości, jaką wybrali w konfiguracji przy zakupie.

Surface Laptop Go 2 posiada wymienne części, które umożliwiają naprawę. Zobacz, jak Chee demonstruje, w jaki sposób rozebrać urządzenie z minimalną ilością potrzebnych narzędzi. Microsoft zaleca skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy naprawach urządzeń oraz zachowanie ostrożności podczas wykonywania napraw "zrób to sam" — czytamy w opisie pod filmem. Warto dodać, że Microsoft wspiera postulaty spod szyldu Right to Repair.

Surface Laptop Go 2 nie jest pierwszym urządzeniem Microsoftu, które stosunkowo łatwo jest samodzielnie rozebrać, aby wymienić podzespoły. W naszych poprzednich artykułach prezentowaliśmy już analogiczne instruktaże:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia