Głębsza integracja z Windows 365 w Windows 11 (build 23521 w Dev Channel)

Głębsza integracja z Windows 365 w Windows 11 (build 23521 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/10/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 693

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację w kanale Dev. Wśród nowości m.in. głębsza integracja z pulpitami w chmurze, łatwiejsze ustawienie niełączenia przycisków paska zadań, a także zmiany związane z podświetleniem urządzeń, Menedżerem zadań, Windows Spotlight, wyszukiwaniem na pasku zadań, Ustawieniami, prywatnością i nie tylko.

Windows 11: nowości w kompilacji 23521 w Dev Channel

Zmiany i ulepszenia

Windows 365

Windows Insiderzy w kanałach Dev i Beta mogą korzystać z publicznej wersji zapoznawczej Windows 365 Switch. Usługa ta pozwala dodać maszyny Windows 365 Cloud PC do Widoku zadań i łatwo do nich przechodzić (jak również powracać z nich do lokalnego Windows 11).

Windows 365 Switch

Windows Copilot

Insiderzy w Dev Channel, zalogowani i zarządzani przez AAD (wkrótce Microsoft Entra ID) zobaczą, że Windows Copilot jest ponownie włączony i nie ma potrzeby włączania go poprzez Edytor lokalnych zasad grupy.

Pasek zadań i zasobnik systemowy

Aby ułatwić włączenie ustawienia "Nigdy nie łącz przycisków paska zadań", Microsoft zaktualizował powiązane ustawienia. Możesz teraz włączyć ten tryb, ustawiając "Łącz przyciski paska zadań i ukrywaj etykiety" na "Nigdy". Windows 11 oferuje też oddzielne ustawienie włączenia tego zachowania na innych paskach zadań (np. przy korzystaniu z wielu monitorów).

Nigdy nie łącz przycisków paska zadań

Dynamiczne oświetlenie

Możesz teraz błyskawicznie synchronizować kolor wiodący Windows z podświetleniem urządzeń za pomocą przełącznika "Dopasuj mój kolor wiodący Windows" w sekcji "Efekty" w Ustawieniach > Personalizacja > Dynamiczne oświetlenie. Zmiana zaczęła być wdrażana w zeszłym tygodniu. Microsoft dodał też możliwość wyboru niestandardowego koloru podświetlenia urządzeń.

Menedżer zadań

Zaktualizowano stronę ustawień Menedżera zadań, aby była dopasowana do zasad designu systemu Windows 11. Obejmuje to bardziej przejrzysty UI oddzielający kategorie w różnych sekcjach i aktualizacje niektórych okien dialogowych samego Menedżera.

Menedżer zadań

Windows Spotlight

Po aktualizacji OS w niektórych przypadkach, takich jak użycie domyślnego tła Windows 11 lub jednolitego koloru, Windows Spotlight może być dla Ciebie włączony. Jeśli zechcesz z tego zrezygnować, możesz go wyłączyć i w przyszłych aktualizacjach nie powinien już się włączać.

Wyszukiwanie na pasku zadań

Windows Search korzysta teraz z z aplikacji Microsoft Bing Search, aby zwracać zawartość i wyniki wyszukiwania z Sieci. W Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) możemy włączyć w zainstalowanych aplikacjach z Microsoft Store, które implementują dostawcę wyszukiwania w Internecie, zwracanie zawartości internetowej i wyników wyszukiwania w wyszukiwarce systemu Windows za pomocą Ustawień.

Ustawienia

Funkcja zakończenia zadania w System > Dla deweloperów nie wymaga już uprzedniego włączenia Trybu programisty przed pierwszym użyciem.

Prywatność

W Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) system Windows będzie teraz wymagał zgody na udostępnianie danych pomiędzy Windows a innymi usługami Microsoftu, do których jesteśmy zalogowani. Zauważysz, że niektóre funkcje Windows będą prosić Cię o wyrażenie na to zgody, a kolejne będą dodawane w przyszłych buildach. Bez zgody na udostępnianie danych część funkcjonalności może być niedostępna, np. niektóre typy rekomendacji w sekcji "Polecane" w menu Start.

Widżety

Microsoft zaczął udostępniać aktualizację Widżetów w Dev i Canary Channel. Nowa funkcja pozwala przypinać otwartą tablicę widżetów, tak aby zawsze była widoczna. Wystarczy kliknąć ikonę pinezki w prawym górnym rogu tablicy widżetów.

Widżety

Narzędzie Wycinanie

Microsoft zaczął udostępniać aktualizację Narzędzia Wycinanie (wersja 11.2306.43.0) Insiderom w Dev i Canary Channel. Wprowadza ona nowe przyciski edytowania w Paint dla zrzutów ekranu i edytowania w Clipchamp dla nagrań ekranu.

Narzędzie Wycinanie

Poprawki błędów

Eksplorator plików

 • Rozwiązano problem uniemożliwiający przeciąganie pliku z zarchiwizowanego folderu, aby wyodrębnić go w jednym z nowo obsługiwanych formatów archiwów.
 • Rozwiązano problem z rozpakowywaniem jednego z nowo obsługiwanych formatów archiwów za pomocą opcji "Wypakuj wszystko" w menu kontekstowym. Funkcja nie działała, chyba że Eksplorator Windows został ustawiony jako domyślny dla tego typu plików.
 • Podczas próby wypakowania jednego z nowych formatów archiwów, gdy plik jest zaszyfrowany hasłem, wyświetli się teraz komunikat informujący, że nie jest to obecnie obsługiwane.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Eksploratora plików podczas przeciągania paska przewijania lub próby zamknięcia okna podczas przedłużonego procesu ładowania pliku.
 • Rozwiązano problem z polem wyszukiwania w Eksploratorze plików, które nie działało dobrze z edytorami IME.
 • Rozwiązano problem z wklejaniem za pomocą menu kontekstowego i innymi działaniami na pasku adresu, które nie działały.
 • Rozwiązano problem z próbą przewijania dotykiem na ekranie głównym, która mogła spowodować zaznaczenie wszystkiego.
 • Naprawiono biały błysk w ciemnym motywie podczas przełączania między Widokiem głównym a Galerią.

Pasek zadań i zasobnik systemowy

 • Rozwiązano problem, który usuwał ikonę USB i jej opcje z zasobnika systemowego.
 • Rozwiązano problem z podglądem paska zadań, w którym brakowało tytułów po włączeniu paska zadań zoptymalizowanego pod kątem tabletu podczas korzystania z paska zadań bez łączenia ikon.
 • Rozwiązano problem ze wskaźnikami niepołączonych aplikacji na pasku zadań, które nie były wyświetlane poprawnie po tym, jak pokazywały, że coś jest pobierane.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe, wpływający na niezawodność zasobnika systemowego.
 • Rozwiązano problem z funkcją "Zakończ zadanie", która nie działała, jeśli wypróbowałeś ją, gdy było otwartych wiele okien tej aplikacji.
 • Rozwiązano problem z użyciem polecenia "Zakończ zadanie" w niektórych aplikacjach, co powodowało zamknięcie innych niepowiązanych aplikacji.

Tła HDR

 • Rozwiązano problem z tapetą HDR, która mogła wyglądać na wyblakłą, mimo że funkcja HDR była włączona.
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający wybór plików .JXL do pokazu slajdów tapety.

Inne

 • Jeśli funkcja "Uzyskaj pomoc" nie jest zainstalowana, podczas otwierania jednego z narzędzi do rozwiązywania problemów w Ustawieniach zostanie wyświetlony monit o jej zainstalowanie, zamiast pokazywać błąd dotyczący braku aplikacji powiązanej z działaniem.

Znane problemy

Ogólne

 • Pasek zadań może nie ładować się u niektórych Insiderów po aktualizacji do tego builda.
 • Explorer.exe może wysypywać się na ekranie logowania (z wyskakującym błędem) przy próbie wejścia w tryb awaryjny.

Menu Start

 • Niektóre aplikacje w sekcji "Wszystkie aplikacje", np. PWA zainstalowane przez Edge, mogą być niepoprawnie klasyfikowane jako składniki systemu.

Windows Copilot

 • Możesz użyć Alt + Tab, aby wyjść z Windows Copilot, ale już nie, aby do niego wrócić. Zamiast tego możesz użyć WIN + C.
 • Po pierwszym uruchomieniu lub odświeżeniu Copilota podczas używania Dostępu głosowego musisz użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby móc kliknąć pole "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Wprowadzanie

 • Pisanie w japońskim lub chińskim edytorze IME może nie działać poprawnie.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/08/10/announcing-windows-11-insider-preview-build-23521/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia