GitHub z nowym planem Copilot for Business

GitHub z nowym planem Copilot for Business

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/9/2022, 7:30 PM

Liczba odsłon: 1838

Od czasu uruchomienia GitHub Copilot pomógł już zwiększyć produktywność ponad milionowi deweloperów. Usługa syntezuje nawet 40% kodu i według badań pomaga programować o 55% szybciej. Tymczasem w odpowiedzi na feedback przedsiębiorstw GitHub uruchomił nowy plan Copilot for Business. Czym dokładnie się on cechuje?

GitHub Copilot jest teraz dostępny dla firm, które pragną zakupić go dla swoich zespołów. Plan zapewnia proste i elastyczne zarządzanie licencjami, kontrolę nad zasadami na poziomie organizacji i prywatność klasy korporacyjnej w cenie 19 dolarów miesięcznie na użytkownika. Według oficjalnego komunikatu plan ten zapewnia:

  • Moc sztucznej inteligencji. Miliony deweloperów używają już GitHub Copilot, aby szybciej tworzyć oprogramowanie, dłużej pozostawać w rytmie i rozwiązywać problemy na nowe sposoby — wszystko to w swoim ulubionym edytorze.
  • Proste zarządzanie licencjami. Administratorzy mogą włączyć GitHub Copilot dla swoich zespołów i wybrać, które organizacje, zespoły i programiści otrzymają licencje.
  • Zarządzanie zasadami na poziomie organizacji. Możesz łatwo ustawić kontrolę zasad, aby wymusić ustawienia użytkownika dla publicznego dopasowywania kodu w imieniu organizacji.
  • Bezpieczeństwo kodu. GitHub Copilot for Business nie przechowuje fragmentów kodu, nie magazynuje ani nie udostępnia twojego kodu, niezależnie od tego, czy dane pochodzą z repozytoriów publicznych, prywatnych, spoza GitHub lub plików lokalnych.

GitHub Copilot może być pierwszą usługą, wobec której zapadnie znaczący wyrok dotyczący łamania prawa własności intelektualnej przez systemy AI należące do branży technologicznej. Przypomnijmy, że w październiku deweloperzy oskarżyli GitHub o korzystanie bez atrybucji z ich kodu, który nie jest udostępniany na licencji LGPL. Sprawa łamania przez GitHub Copilot zasad Open Source pozostaje wciąż nierozstrzygnięta.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia