Fabryka, w której produkowany jest Galaxy Z Flip, została zamknięta z powodu koronawirusa

Fabryka, w której produkowany jest Galaxy Z Flip, została zamknięta z powodu koronawirusa

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/24/2020, 12:27 PM

Liczba odsłon: 1883

Koronawirus ma bardzo negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na stabilność gospodarki. Dowodów na jego niszczycielską moc w tym kontekście mieliśmy już kilka, w tym między innymi odwołane targi MWC 2020 w Barcelonie. Tym razem ofiarą wirusa padł Samsung, który musiał zamknąć jedną ze swoich fabryk w Korei Południowej, gdzie produkowany jest Galaxy Z Flip. Do tej pory koreańskiemu gigantowi udawało się unikać negatywnego wpływu epidemii.

Wspomniany kompleks znajduje się w południowo-koreańskim mieście Gumi, w pobliżu centrum największej epidemii koronawirusa w Korei Południowej w mieście Daegu, gdzie podobno odnotowano już 433 przypadków zachorowań. Ponieważ fabryka ta zajmuje się tylko produkcją podzespołów do Galaxy Z Flip, to nie będzie to miało dużo większych reperkusji mając na uwadze popularność tego modelu.

Obiekt ma pozostać zamknięty do poniedziałku rano, a piętro na którym pracował zarażony pracownik, będzie zamknięte do 25 lutego. Pracownicy, którzy mieli kontakt z tym pracownikiem, są teraz poddawani kwarantannie i zostaną zbadani pod kątem zarażenia koronawirusem. Samsung zaznaczył, że pozostałe fabryki w Korei funkcjonują bez zmian.