Excel zintegrowany z Bing Chat

Excel zintegrowany z Bing Chat

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/6/2023, 5:30 PM

Liczba odsłon: 703

Microsoft już od dłuższego czasu nie zaktualizował bloga Bing, na którym wcześniej regularnie informował o nowych funkcjach Bing Chat. Wygląda na to, że firma po cichu dodała do niego nową integrację z Excelem. Użytkownicy mogą teraz poprosić czatbota o utworzenie tabeli, którą następnie mogą importować i edytować w Excelu w przeglądarce. Prawie jak w Microsoft 365 Copilot.

Zauważyłem, że Bing Chat AI ma świetną nową funkcję, niedostępną w ChatGPT. Jest tu teraz integracja z Excelem, pozwalająca eksportować dane jednym kliknięciem — pisze Paul Couve na Twitterze. Korzystanie z tego jest dość proste. Najpierw otwórz Czat Bing (bing.com/chat) i wydaj polecenie, np. Utwórz tabelę z porównaniem sprzedaży smartfonów i laptopów w USA w latach od 2015 do 2022. Po wygenerowaniu tabeli ukaże się przycisk z ikoną Excela i etykietą Edytuj w Excelu.

Czat Bing - edytuj w Excelu

Po kliknięciu przycisku Bing otworzy aplikację Excel dla sieci Web i zaimportuje do arkusza tabelę, którą następnie możesz edytować, zapisać, skopiować itd. Oczywiście zamiast tego możesz też skopiować tabelę bezpośrednio z widoku konwersacji i wkleić ją do desktopowego Excela lub do innej aplikacji.

Czat Bing - edytuj w Excelu

Ta nieogłoszona jeszcze integracja przypomina to, co oferuje Microsoft 365 Copilot, z tą różnicą, że Czat Bing jest darmowy i dostępny dla użytkowników kont osobistych. Co prawda wygeneruje on tabele, listy punktowane czy inne treści, ale nie jest w stanie wykonywać poleceń w aplikacjach Microsoft 365.

Źródło: https://twitter.com/itsPaulAi/status/1719736313350705417/photo/1

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia