EA Play Live 2022 anulowany. Nie sposób pokazać wszystkiego w 1 dzień

EA Play Live 2022 anulowany. Nie sposób pokazać wszystkiego w 1 dzień

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/16/2022, 5:42 PM

Liczba odsłon: 1938

Electronic Arts od lat nie udziela się na E3 i zamiast tego organizuje osobne wydarzenie EA Play podczas tygodnia E3, by na nim prezentować nadchodzące gry. Od 2020 roku impreza odbywa się wyłącznie w trybie cyfrowym z powodu pandemii, ale w tym roku EA robi sobie przerwę.

W oświadczeniu dla IGN przedstawiciel EA powiedział, że harmonogram rozwijania gier uniemożliwia pokazanie wszystkiego w jednym dniu. Zamiast tego wydawca pracuje nad osobnymi prezentacjami dla nadchodzących projektów:

Uwielbiamy EA Play Live, ponieważ jest to nasz sposób na łączenie się z naszymi graczami i dzielenie się z wami wszystkimi nowościami. Jednak w tym roku nie wszystko układa się tak, by móc pokazać wam to w jednym dniu. W naszych światowej klasy studiach dzieje się wiele ekscytujących rzeczy, a w tym roku zdradzimy znacznie więcej o tych projektach, kiedy nadejdzie odpowiedni czas na każdego z nich. Nie możemy się doczekać spędzania z wami czasu przez cały rok!

Wiemy już, że jeden dzień pokazów nie wchodzi już w rachubę w 2022 roku. EA ma jednak wiele nadchodzących aktualizacji do zaprezentowania, w tym Apex Legends i Battlefield 2042. Oczekuje się, że coroczne gry sportowe, a także gry mobilne Battlefield i Need for Speed, ​​również trafią do sprzedaży w tym roku. Jeśli zaś chodzi o nowe projekty, to 3 gry z serii Star Wars są w trakcie produkcji w ramach Respawn Entertainment, a prace nad nowymi grami obejmują serie Dragon Age, Mass Effect i Dead Space (reboot). Poza kontynuacją Jedi: Fallen Order pozostałe wspomniane tytuły nie pojawią się w 2022 roku, jednak wideo z gameplayów mogą się ukazać.

Informacja o anulowaniu imprezy wyszła od EA Play niedługo po wyjawieniu plotek o rzekomym show Xbox, który również może odbyć się w czerwcu. Ma to być pokaz na skalę E3. Co się zaś tyczy samego Electronic Entertainment Expo 2022, to podobno ma się odbyć w formie online, jednak data nie została jeszcze przekazana.