Czat Bing akceptuje już obrazy jako dane wejściowe

Czat Bing akceptuje już obrazy jako dane wejściowe

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/22/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 2106

Rozmowa ze sztuczną inteligencją w Bing Chat nie musi już ograniczać się do samego tekstu ze strony użytkownika. Czatbot akceptuje teraz obrazy jako dane wejściowe. Jest to funkcjonalność zapowiadana już podczas aktualizacji usługi do GPT-4, jednak dopiero teraz została oddana do użytku. Efekty są imponujące...

Microsoft Bing Chat, korzystający z GPT-4 w trybie kreatywnym (Creative Mode), przyjmuje teraz obrazy w wiadomościach użytkownika. Jeden z przykładów zamieścił prof. Ethan Mollick, który zajmuje się m.in. sztuczną inteligencją. Aby uniknąć potencjalnej możliwości, że AI zgaduje odpowiedzi z kontekstu nazwy pliku, badacz przesłał tylko zrzut ekranu mema zamiast oryginalnego obrazu. I chociaż tłumaczenie żartów w normalnej rozmowie sprawia, że przestają śmieszyć, to jednak interpretacja humoru przez AI jest niezwykle ciekawa.

Bing Czat. Źródło: Ethan Mollick

Analizując mem, Czat Bing trafnie zauważył, że kobieta reprezentuje osobę, która stara się zignorować lub uniknąć problemów, a niedźwiedź reprezentuje problemy. Efekt komiczny wynika z kontrastu. Badacz zapytał Bing, czy może przeczytać tekst na obrazie, co ten oczywiście zrobił. Dopytał też, w jaki sposób wzmacnia to żart. I tutaj również Bing wykazał się trafną analizą.

Czat Bing oparty na GPT-4 posługuje się tu komputerowym rozpoznawaniem zawartości obrazów (Computer Vision), czyli technologią AI, którą Microsoft rozwija już od wielu lat w różnych aplikacjach i usługach, np. Rinna, Seeing AI czy Azure Cognitive Services.

Źródło: https://twitter.com/emollick/status/1671528847035056128

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia