Cortana ponownie przemówi głosem Jen Taylor

Cortana ponownie przemówi głosem Jen Taylor

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/17/2014, 6:58 PM

Liczba odsłon: 4252

Wirtualna asystentka rozpoznająca mowę ma zadebiutować w kwietniu wraz z premierą Windows Phone 8.1. Cortana pomagała graczowi w serii gier Halo, a teraz również użytkownicy smartfonów, PC-tów i Xboksa One skorzystają z inteligentnego systemu, przemawiającego znanym z gry głosem.

Jak donosi serwisWMPowerUser, Microsoft potwierdził, że Cortanie użyczy głosu Jen Taylor. Było to wyjście naprzeciw prośbom graczy, którzy sugerowali pozostanie przy głosie aktorki, dubbingującej Cortanę w Halo. Wirtualna asystentka zostanie wypuszczona w kwietniu w wersji beta dla amerykańskich deweloperów na urządzenia z serii Lumia z Windowsem Phone. Microsoft planuje również zaimplementowanie Cortany do aplikacji Bing na iPhone'y na rynku amerykańskim oraz ulepszyć funkcję Bing Translator dzięki wprowadzeniu do niej systemu rozpoznawania mowy.

Cortana

Tak, jak można było się spodziewać, Cortana znajdzie zastosowanie także na platformie Xbox, a premiery aplikacji możemy się spodziewać w 2015r. wraz z pojawieniem się aktualizacji Threshold, która obejmie najprawdopodobniej Windows 9, Windows Phone oraz system Xbox One, łącząc ich funkcjonalność. Jak donosi WMPowerUser, Cortana będzie dostępna w państwach nie-angielskojęzycznych (jednak z językiem angielskim jako dodatkowym) jedynie przez okres od 2015 do 2016r.

Cortana jako wirtualna i inteligentna asystentka znajdzie swoje zastosowanie na wszystkich trzech platformach Microsoftu. Threshold to efekt nowej polityki "One Microsoft", która za priorytet obrała synergię Xboksa z Windowsem na PC i smartfony. Cortana ma stać się jednym z punktów wyjścia tej unifikacji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia