Copilot w widoku Alt + Tab w Windows 11 (build 22635.2771 w Beta Channel)

Copilot w widoku Alt + Tab w Windows 11 (build 22635.2771 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/17/2023, 4:20 PM

Liczba odsłon: 840

Windows 11 23H2 otrzymał wczoraj wieczorem aktualizację w Beta Channel. Dodaje ona nowe głosy Narratora i ulepszenia udostępniania znane z innych kanałów, poprawki błędów i możliwość przywoływania Copilota w Windows z widoku ALT + TAB. Pełna lista zmian w naszym oparcowaniu poniżej.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5032283
(OS Build 22635.2771) w Beta Channel

Nowe naturalne głosy Narratora

Build ten wprowadza 10 naturalnych głosów Narratora, które zaczęły być testowane we wrześniu: chiński, hiszpański (Hiszpania), hiszpański (Meksyk), japoński, angielski (UK), francuski, portugalski, angielski (Indie), niemiecki i koreański.

Ulepszone doświadczenie obsługi obrazów przez Narratora

 • Wprowadzono nowe polecenie klawiaturowe do nawigacji między obrazami/grafikami na ekranie/stronie. Możesz teraz nacisnąć G lub Shift + G, aby nawigować Dalej/Wstecz między obrazami w trybie skanowania.
 • Rozpoznawanie tekstu w obrazach, w tym pisma odręcznego, zostało poprawione razem z ogólnymi opisami obrazów. Możesz to wypróbować, nawigując do obrazu i naciskając klawisz Narratora + Ctrl + D, gdy fokus znajduje się na obrazie. Funkcja wymaga aktywnego połączenia z internetem i włączonego ustawienia otrzymywania opisów obrazów.

Zmiany i ulepszenia

Copilot w Windows

 • Microsoft zaczął wdrażać możliwość wywołania Copilota za pomocą skrótu klawiszowego Alt + Tab. Po jego naciśnięciu Copilot ukaże się podglądzie miniatur otwartych okien aplikacji — jednak tylo wtedy, kiedy jest wywoływany z paska zadań.
 • Windows Copilot w widoku Alt + Tab

Narrator

 • Narrator w programie Microsoft Word będzie teraz ogłaszał obecność wersji roboczej komentarza, rozwiązanego komentarza, zakładki lub sugestii dotyczących ułatwień dostępu podczas czytania tekstu w dokumencie.

Windows Share

 • Znacząco poprawiono szybkość transferu Udostępniania w pobliżu dla użytkowników w tej samej sieci. Do tej pory użytkownicy musieli być w tej samej sieci prywatnej, ale teraz mogą być także w tej samej sieci publicznej. Możesz szybko włączyć Udostępnianie w pobliżu poprzez Szybkie ustawienia, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy plik w Eksploratorze plików, wybrać "Udostępnij" i wskazać urządzenie na liście.
 • Okno udostępniania w Windows będzie teraz wyświetlać w obszarze "Udostępnij za pomocą" jedynie aplikacje, które są powiązane z kontem, za pomocą którego jesteś zalogowany w Windows — kontem Microsoft (MSA) lub identyfikatorem Microsoft Entra ID (poprzednio Azure Active Directory). Jeśli jesteś zalogowany za pomocą konta MSA, zobaczysz Microsoft Teams (free) zamiast Microsoft Teams (wersji dla szkół lub firm), a nie obie wersje.
 • Jeśli jesteś zalogowany przy użyciu Microsoft Entra ID, Twoje kontakty z Microsoft Teams (służbowe lub szkolne) pojawią się w oknie udostępniania Windows, gdzie możesz szybko udostępnić im zawartość.

Udostępnianie w pobliżu

 • Jeśli włączysz Udostępnianie w pobliżu poprzez szybkie ustawienie lub w Ustawieniach i masz wyłączone Wi-Fi oraz Bluetooth, to zostaną one włączone, aby Udostępnianie w pobliżu działało zgodnie z oczekiwaniami. W przypadku wyłączenia Wi-Fi i Bluetooth wyłączy się również Udostępnianie w pobliżu.

Poprawki błędów

Narrator

 • Rozwiązano problem z Narratorem, który nie ogłaszał poprawnie wybranego elementu w polach kombi, gdy użytkownicy próbowali zmienić wartość pola za pomocą skrótu Control + strzałka w górę lub w dół.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który ogłaszał nazwy starych okien dialogowych nawet po przejściu użytkowników do nowego okna dialogowego na kilku stronach internetowych.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który nie czytał roli kontrolki w tabelach w Internecie podczas korzystania z poleceń nawigacji po tabelach CTRL + ALT + klawisze strzałek.
 • Rozwiązano problem z Narratorem w Excelu, który nie czytał spójnie elementów na listach autouzupełniania podczas pisania formuły.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który nie ogłaszał wybranego stanu elementów menu w kilku aplikacjach, takich jak Menedżer urządzeń.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który ogłaszał zarówno niewybraną, jak i nowo wybraną wartość w elementach, takich jak pola daty lub dowolne elementy sformatowane jako tabele.

Lupa

 • Rozwiązano problem na stronie ustawień Lupy, w wyniku którego tekst pod suwakiem "szybkość głosu" nie był zgodny z wytycznymi dotyczącymi kontrastu kolorów.

Ustawienia

 • Rozwiązano problem z widokiem głównym, który niespodziewanie pokazywał, że zostało "NaN%" miejsca na dysku.

Inne

 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się okna udostępniania.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Narzędzia Wycinanie na urządzeniach ARM.
 • Rozwiązano problem z otwieraniem Eksploratora plików.
 • Rozwiązano problem z widokiem głównym Ustawień, które mogło wyświetlać monit o zalogowanie na konto Microsoft. Logowanie kończyło się niepowodzeniem, a mimo to Ustawienia pokazywały, że jesteśmy już zalogowani.

Aktualizacja Narzędzia Wycinanie

Windows Insiderzy w kanałach Dev, Canary i Beta mogą pobrać najnowszą aktualizację Narzędzia Wycinanie (wersja 11.2310.49.0). Poprawia ona obsługę wyświetlaczy HDR. Zrzuty ekranu lub nagrywanie ekranu na wyświetlaczach z włączonym HDR powinno teraz lepiej wyświetlać kolory.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/16/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-2771-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia