Copilot jako aplikacja przypięta do paska zadań w Windows 11 (build 26227 w Canary Channel)

Copilot jako aplikacja przypięta do paska zadań w Windows 11 (build 26227 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/31/2024, 3:40 PM

Liczba odsłon: 669

Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację w kanale Canary. Build 26227 wprowadza trochę zmian i ulepszeń związanych z Łączem z telefonem, Copilotem, Emoji i Ustawieniami, a także poprawki błędów w obszarach takich jak pasek zadań, widok zadań, obsługa okien, widżety, niezawodność i nie tylko.

Windows 11: nowości w kompilacji 26227 w Canary Channel

Łącze z telefonem

 • Łącze z telefonem ma nową funkcję dla użytkowników Androida: Sugerowane odpowiedzi. Opierają się one na inteligentnym modelu podpowiadania odpowiedzi, działającym w chmurze. Funkcja ułatwia odpowiadanie na wiadomości tekstowe, podobnie jak w Outlooku czy Microsoft Teams. Pod wiadomością zobaczysz 3 sugestie odpowiedzi. Wystarczy kliknąć którąś z nich, aby ją przesłać. Funkcjonalność zaczęła być wdrażana u Insiderów we wszystkich kanałach z aplikacją Łącze z telefonem (Phone Link) w wersji 1.24051.98 lub wyższej.
 • Łącze z telefonem ma nową funkcję dla użytkowników Androida: sugerowane odpowiedzi.

Copilot w Windows

 • Doświadczenie Copilota w Windows ewoluuje do formy aplikacji przypiętej do paska zadań. Pozwala to użytkownikom czerpać korzyści z tradycyjnego doświadczenia aplikacji z możliwością zmiany rozmiaru, przesuwania i przyciągania okna.
 • Copilot jako aplikacja przypięta do paska zadań w Windows 11 (build 26227 w Canary Channel)

 • Został przywrócony skrót klawiszowy WIN + C. Na nowych urządzeniach z klawiszem Copilot klawisz ten będzie otwierał Copilota. Na istniejących urządzeniach bez tego klawisza użycie WIN + (cyfra pozycji Copilota wśród ikon przypiętych na pasku zadań) to również sposób na jego otwarcie.

Emoji 15.1 w Windows 11

 • Windows 11 otrzymał obsługę Emoji 15.1, które wprowadzają niewielką liczbę nowych emoji, takich jak potrząsanie głową w poziomie i pionie, feniks, limonka, brązowy grzyb i zerwany łańcuch. Emoji 15.1 realizuje też decyzję Unicode o przywróceniu kombinacji rodzin do kształtów przypominających symbole. Microsoft zdecydował się pozostać przy obecnym stylu z ludźmi w kombinacjach rodzinnych. Obsługiwane są też nowe aktualizacje kierunkowości dla osób/mężczyzn/kobiet chodzących, klęczących, o lasce, biegających oraz na ręcznych i zmotoryzowanych wózkach inwalidzkich. Możesz teraz wybrać orientację skierowaną w prawo lub oryginalną orientację w lewo dla tych emoji.

Emoji 15.1 w Windows 11
Emoji 15.1 w Windows 11
Emoji 15.1 w Windows 11

Ustawienia

 • Ta aktualizacja dodaje nową stronę Połączone urządzenia ("Linked devices") w Ustawieniach > Konta. Możesz na niej zarządzać swoimi pecetami i konsolami Xbox. Strona jest dostępna tylko w edycjach Home i Pro po zalogowaniu na konto Microsoft (MSA) w Windows.
 • Połączone urządzenia

Poprawki błędów

Ogólne

 • Rozwiązano problem z zacinaniem się niektórych animacji (gubienie klatek), szczególnie w widoku zadań.
 • Rozwiązano problem z autostartem niektórych aplikacji. Wyświetlały się one w Menedżerze zadań jako wstrzymane, ale nie pojawiały się na pasku zadań.
 • Rozwiązano problem z niewyświetlaniem się wyskakującego okienka proszącego o zezwolenie na użycie lokalizacji, co mogło prowadzić do problemów z aplikacjami korzystającymi z niej.

Obsługa okien

 • Rozwiązano problem związany z wyświetlaniem kart w widoku Alt + Tab, który mógł powodować częste wysypywanie się explorer.exe przy posiadaniu dużej liczby kart.

Widżety

 • Rozwiązano problem z niedziałającym skrótem Win + W, służącym do otwierania tablicy widżetów.

Pozostałe

 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe, wpływający na napisy na żywo i dostęp głosowy.

Znane problemy

 • Microsoft bada raporty od Insiderów w Canary i Dev Channels, którzy utknęli w buildzie 26040 lub 23620.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/05/30/announcing-windows-11-insider-preview-build-26227-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia