Copilot dla Microsoft 365 zintegrowany z Windows. To był tydzień z Microsoft 303

Copilot dla Microsoft 365 zintegrowany z Windows. To był tydzień z Microsoft 303

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/9/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 1015

Wracamy z kolejnym podsumowaniem najważniejszych i najciekawszych newsów z ostatnich 7 dni. W dzisiejszym, 303 już wydaniu To był tydzień z Microsoft omawiamy takie tematy, jak Copilot dla Microsoft 365 zintegrowany z Windows, dostępność Copilota w wariantach for Sales i for Service, Copilot w Windows z większym oknem czatu, Copilot w Notatniku, Windows 11 Moment 5 Update jeszcze w tym miesiącu, ważne zmiany i nowości w Windows 11 Insider Preview, a także ONEX.GROUP ze specjalizacją Analytics on Microsoft Azure. Miłej lektury!

Copilot dla Microsoft 365 zintegrowany z Windows

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft rozszerza doświadczenie Copilot w Windows (dawniej "Windows Copilot"), dodając do niego integrację z Copilotem dla Microsoft 365 (dawniej "Microsoft 365 Copilot"). Oznacza to, że posiadacze licencji Copilot for Microsoft 365 mogą korzystać z jego wyjątkowych funkcji bezpośrednio w środowisku Windows.

Copilot dla Microsoft 365 w Windows

Użytkownicy z licencją Copilot dla Microsoft 365 po otwarciu Copilota w Windows na pasku bocznym zobaczą nowy przełącznik z opcjami "Work" i "Web" (Praca/Internet), który umożliwia przełączanie kontekstu asystenta AI. Funkcjonalność zaczęła być wdrażana dla organizacji z licencją Copilot dla Microsoft 365 oraz z włączonym Copilotem w Windows.

Microsoft Copilot for Sales i Copilot for Service już ogólnodostępne

W zeszły weekend gigant z Redmond ogłosił ogólną dostępność Microsoft Copilot for Sales oraz Microsoft Copilot for Service – usług łączących moc Copilota dla Microsoft 365 z opartymi na rolach wglądami i działaniami usprawniającymi procesy biznesowe, automatyzującymi powtarzalne zadania i odblokowującymi kreatywność. Oba integrują się z Twoimi istniejącymi systemami contact center i CRM, takimi jak Salesforce czy ServiceNow.

Copilot w Windows otwiera się z większym oknem czatu

Jeżeli do tej pory Copilot w Windows sprawiał wrażenie klaustrofobicznego, to już tak nie będzie! Microsoft poinformował, że pasek boczny Copilota daje teraz więcej przestrzeni na czat. Dzięki temu bardziej przypomina to pozostałe punkty dostępu Copilota, takie jak Bing, Edge czy aplikacja Microsoft 365.

Copilot w Windows 11

Wysłuchaliśmy Was! Windows Copilot uruchamia się teraz w poszerzonym oknie, aby dać Wam więcej przestrzeni na czat. Możecie zmieniać jego rozmiar, a także łatwo przełączyć się do poprzedniego, cieńszego okna umieszczonego obok – poinformował Microsoft.

Windows 11 Moment 5 Update jeszcze w tym miesiącu

Zac Bowden z Windows Central podzielił sie nowymi przeciekami. Według jego źródeł użytkownicy "seekers" (klikający ręcznie "Sprawdź aktualizacje" w ustawieniach Windows Update) będą mogli złapać aktualizację Moment 5 Update, począwszy od 27 lutego. Będzie ona oferowana jedynie użytkownikom Windows 11 w wersji 23H2. Prawdopodobnie to jedyna i ostatnia aktualizacja "Moment" w tym roku.

Moment 5 Update

Moment 5 będzie dostarczany jako aktualizacja zbiorcza poprzez Windows Update, najpewniej wrzucona do marcowego albo kwietniowego wydania Patch Tuesday po wcześniejszej dostępności jako opcjonalna aktualizacja podglądowa pod koniec lutego – twierdzi redaktor.

Ważne zmiany i nowości w Windows 11 Insider Preview

W tym tygodniu Windows 11 Insider Preview otrzymał pod wieloma względami wyjątkową aktualizację. Po pierwsze, wydania w kanałach Dev i Canary opierają się teraz na tym samym buildzie 26052 i będzie tak przez jakiś nieokreślony czas (build 26052.1000 trafił do Canary Channel, a build 26052.1100 – do Dev Channel). W trakcie tego "okienka" Insiderzy mogą swobodnie przełączać się między dwoma kanałami. Po aktualizacji do tej wersji Insiderzy w kanałach Canary i Dev zobaczą, że wersja systemu zmieniła się na 24H2. Oznacza to, że Windows 11, wersja 24H2, będzie roczną aktualizacją funkcji w tym roku – zapowiedział Microsoft i potwierdził, że Windows 11 ma coroczną kadencję aktualizacji, które ukazują się w drugiej połowie roku.

W wydaniu tym znalazło się sporo nowości, takich jak obsługa polecenia sudo (znanego z systemów Linux i macOS), ulepszona obsługa aparatów słuchowych, narzędzie do testowania mikrofonu w różnych trybach przetwarzania, nowe doświadczenie Copilot w Windows, które pokazuje się podczas kopiowania tekstu i przeciągania obrazu, nowa ikona oszczędzania energii na desktopowych PC (bez baterii), nowa strona "Zarządzanie kolorami" w Ustawieniach, ulepszone wyszukiwanie w Edytorze rejestru, możliwość łączenia się z siecią Wi-Fi w aplikacji Aparat po zeskanowaniu kodu QR, a także ulepszenia Bluetooth, Ustawień, bezpieczeństwa i nie tylko.

Parę drobnych zmian trafiło też do Windows 11 23H2 (build 22635.3140 w Beta Channel). Wiążą się one z Copilotem, ostatnio dodanymi aplikacjami oraz dołączaniem do spotkań Teams.

Copilot wyjaśni tekst w Notatniku

Notatnik na Windows 11 otrzymał nową funkcję, która pomoże Ci lepiej zrozumieć zawartość Twoich plików. Dostępna jest ona w menu kontekstowym jako opcja "Wyjaśnij z Copilotem" ("Explain with Copilot"). Po jej wybraniu Copilot w Windows pomoże wyjaśnić dowolną zawartość tekstową, np. fragmenty kodu, pliki logów czy cokolwiek innego. Funkcja jest dostępna dla Insiderów w Dev i Canary Channels.

Copilot w Notatniku - Wyjaśnij z Copilotem

Aby skorzystać z pomocy Copilota, czyli w tym przypadku przenieść kontekst z Notatnika do Copilota w Windows, zaznacz tekst i kliknij go prawym przyciskiem, a następnie wybierz nową opcję z menu. Alternatywnie możesz wykonać skrót Ctrl + E na klawiaturze, a szczegółowe wyjaśnienie pojawi się w Copilocie. Funkcja jest dostępna dla urządzeń, na których jest już Copilot w Windows, jednak część użytkowników może jej jeszcze nie widzieć w Notatniku.

ONEX.GROUP ze specjalizacją Analytics on Microsoft Azure

Z dumą informujemy, że ONEX.GROUP, wydawca naszego portalu CentrumXP, uzyskał status partnera Microsoft z zaawansowaną specjalizacją w obszarze Analytics on Microsoft Azure! Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, ponieważ potwierdza ono naszą wiedzę i kompetencje w zakresie Analityki w oparciu o chmurę Microsoft Azure.

ONEX.GROUP ze specjalizacją Analytics on Microsoft Azure

Dla naszych partnerów biznesowych jest to cenna informacja, że jesteśmy w pełni przygotowani, by sprostać nawet najbardziej złożonym projektom oraz wykorzystywać potencjał współpracy partnerskiej pomiędzy ONEX.GROUP a Microsoft. Dodatkowo warto wspomnieć, że w ostatnim czasie do naszych odznaczeń Solution Designation dołączyły dwa nowe obszary. ONEX.GROUP posiada obecnie na swoim koncie aż 5 oznaczeń w obszarach: Data & AI (Azure), Digital & App Innovation (Azure), Infrastructure (Azure), Modern Work i Security.

I to tyle, jeśli chodzi o najciekawsze tematy z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na portalu CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie.

Nie zapomnijcie zajrzeć również do naszych najnowszych artykułów, gdzie ostatnio poruszaliśmy wiele kwestii związanych z Microsoft Copilot, Edge, SharePoint, Project, Outlook, Windows 11, Windows 12, sztuczną inteligencją, Teams, Microsoft 365, OneDrive, Outlook, Planner i nie tylko.

Źródło: opracowanie własne

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia