Copilot bez logowania w Windows 11 (build 23580 w Dev Channel)

Copilot bez logowania w Windows 11 (build 23580 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/2/2023, 3:30 PM

Liczba odsłon: 638

Windows 11 Insider Preview otrzymał wczoraj aktualizację do builda 23580 w kanale Dev. Dodaje ona możliwość ograniczonego korzystania z Copilota w Windows bez logowania na konto Microsoft, ulepszone udostępnianie w pobliżu oraz aktualizację Microsoft Store i trochę poprawek błędów.

Windows 11: nowości w kompilacji 23580 w Dev Channel

Zmiany i ulepszenia

Copilot w Windows

 • Począwszy od tego builda, użytkownicy z kontami lokalnymi będą mogli uzyskać dostęp do Windows Copilot bez konieczności logowania na konto Microsoft. Możliwe jest jednak wykonanie tylko określonej liczby zapytań.

Udostępnianie w pobliżu

 • Znacząco poprawiono szybkość transferu Udostępniania w pobliżu dla użytkowników w tej samej sieci. Do tej pory użytkownicy musieli być w tej samej sieci prywatnej, ale teraz mogą być także w tej samej sieci publicznej. Możesz szybko włączyć Udostępnianie w pobliżu poprzez Szybkie ustawienia, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy plik w Eksploratorze plików, wybrać "Udostępnij" i wskazać urządzenie na liście.

Emoji

 • Tymczasowo wyłączono aktualizację formatu koloru czcionki do COLRv1 (wprowadzoną w buildzie 23506), która wyświetla bogatsze emoji w stylu 3D. Microsoft nanosi teraz poprawki i planuje przywrócić funkcję w przyszłym wydaniu w Dev Channel.

Poprawki błędów

Eksplorator plików

 • Rozwiązano problem z przyciskami myszy Wstecz i Dalej, które nie reagowały po najechaniu na sekcję Polecane pliki w Widoku głównym.
 • Rozwiązano problem z Galerią, która nie wyświetlała się poprawnie po zastosowaniu opcji "Grupuj według" do wszystkich folderów.

Pulpit

 • Rozwiązano problem z dymkami podpowiedzi na pulpicie w widoku zadań, które były trudne do odczytania w kontrastowych motywach.
 • Rozwiązano problem powodujący znikanie ikon na pasku zadań po przełączeniu pulpitu.

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Rozwiązano problem w przypadku, gdy pasek zadań był prawie zapełniony ikonami — kliknięcie pola wyszukiwania otwierało wyszukiwanie, a następnie natychmiast je zamykało.

Windows Spotlight

 • Rozwiązano problem z nieprawidłowym wyświetlaniem tapet Windows Spotlight na miniaturze pulpitu w widoku zadań.

Znane problemy

Pasek zadań

 • Fioletowy przycisk Czatu może pokazywać się ponownie na pasku zadań po aktualizacji do tego builda. Jest to nieprawidłowe zachowanie (Czat został zastąpiony przez Microsoft Teams — free). Trwają prace nad poprawką.

Copilot w Windows

 • Przy pierwszym uruchomieniu lub po odświeżeniu Copilota w Windows z użyciem dostępu głosowego należy użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby kliknąć przycisk "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Aktualizacja Microsoft Store

Windows Insiderzy w kanałach Dev i Canary, korzystający z Microsoft Store w wersji 22310.xxxx.x lub wyższej, zobaczą nową funkcję: możliwość dostosowania lokalizacji instalacji gier. Podczas pobierania gry ze Sklepu możesz teraz wybrać dysk, na którym zostanie zainstalowana. Możesz także zmienić domyślny dysk instalacji w ustawieniach Microsoft Store. Zmiany te są synchronizowane z aplikacją Xbox na PC.

Możliwość dostosowania lokalizacji instalacji gier

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/01/announcing-windows-11-insider-preview-build-23580-dev-channel/