Ciemna kompozycja Poczty i Kalendarza nabiera głębi

Ciemna kompozycja Poczty i Kalendarza nabiera głębi

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/17/2018, 7:07 PM

Liczba odsłon: 1406

Ciemna kompozycja w Windows 10 jest już obecna prawie wszędzie, ale prace nad nią trwają cały czas. Microsoft wypuścił aktualizację Poczty i Kalendarza, która zmienia nieco schemat kolorów. Aplikacja - jeśli tak wybraliśmy - nadal pozostaje ciemna, natomiast zmieniają się odcienie. Zamiast jednolitego potraktowania wszystkiego czernią Poczta i Kalendarz mają więcej elementów szarych, co nadaje całości większej głębi.

Wielu użytkowników Windows 10 narzekało, że ciemna kompozycja jest zbyt czarna. Nie chodzi przecież o efekt znany z "wysokiego kontrastu", gdzie wszystko jest albo białe, albo czarne. Ciemna kompozycja jest zgodna z zasadami Fluent Design, a więc powinna dawać doświadczenie głębi. A można je uzyskać, stosując odpowiednie kolory w odpowiednich miejscach.

Poczta i Kalendarz

Jak widać na zrzutach ekranu, wygląd aplikacji został lekko poprawiony. Dzięki tej zmianie łatwiej będzie zrozumieć hierarchię elementów i je rozróżniać. Pokazuje to również, że Microsoft bierze pod uwagę feedback użytkowników i wprowadza zmiany na ich życzenie.

Aktualizację wypuszczono na razie tylko dla Windows 10 Insider Preview, a wkrótce powinna dotrzeć do publicznego wydania systemu. Miejmy nadzieję, że podobna ewolucja stanie się też udziałem innych aplikacji w Windows 10.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia