Blue 365 - owoc współpracy Microsoftu z organizacją FFA

Blue 365 - owoc współpracy Microsoftu z organizacją FFA

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 7/27/2018, 3:16 PM

Liczba odsłon: 1092

FFA (Future Farmers of America) to amerykańska organizacja młodzieżowa skupiona na edukacji w sektorze rolnictwa. Microsoft nawiązał współpracę z ta instytucją, aby uruchomić inicjatywę o nazwie Blue 365. Dzięki tej współpracy gigant z Redmond chce udostępnić innowacje technologiczne ponad 650 000 studentom z FFA w całym kraju, co ma przełożyć się na rozwój rolniczego sektora gospodarki.

Microsoft Blue 365

Poprzez Blue 365, obaj partnerzy będą starali się przygotować tych studentów w sposób, który pomoże im rozwiązać krytyczne wyzwania związane z rozwojem rolnictwa. Brad Smith, w taki sposób skomentował nowe partnerstwo i wysiłki technologicznego giganta w transformacji amerykańskiej gospodarki:

Podczas gdy technologia cyfrowa przekształca każdą część amerykańskiej gospodarki, to niestety nie każdy nabywa umiejętności do rozwoju. Jako firma koncentrujemy się na zapewnieniu wszystkim, niezależnie od ich miejsca zamieszkania lub okoliczności, dostępu do cyfrowych możliwości, których potrzebują, by konkurować i rozwijać się. A nasze partnerstwo z FFA rozszerzy nasze możliwości, pomagając studentom z całego kraju przygotować się do cyfrowych miejsc pracy i do tworzenia gospodarstw przyszłości.

Mary Snapp w notce na blogu na portalu LinkedIn podkreśliła, jak istotne jest partnerstwo z FFA i jak wielki wpływ będzie ono miało na rozwój gospodarki USA. Microsoft, jako gigant o światowym zasięgu, dba aby jego ojczyzna i jej obywatele rozwijali się jak najlepiej i jak najprężniej. Microsoft wykorzysta w tym celu potęgę swoich technologii chmurowych oraz sztucznej inteligencji. Blue 365 zostanie oficjalnie ogłoszony w Indianapolis w stanie Indiana na krajowym Kongresie FFA w październiku.