Błąd w Windows 11 przyspieszył działanie Eksploratora plików

Błąd w Windows 11 przyspieszył działanie Eksploratora plików

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/4/2023, 7:45 PM

Liczba odsłon: 924

Eksplorator plików w Windows 11 przeszedł niedawno ciepło przyjętą metamorfozę. Ewolucja wyglądu, układu i funkcji nie zapobiegła jednak sporadycznym błędom i bolączkom, takim jak wolne działanie podczas otwierania plików czy długie czekanie na wyniki wyszukiwania. Paradoksalnie jeden z błędów sprawił, że Eksplorator przyspieszył!

Użytkowniczka Twittera Vivy trafiła na bug, który znacząco zwiększa szybkość Eksploratora plików. Według jej raportu wejście i wyjście z trybu pełnoekranowego (F11) znacząco skraca czasy ładowania. Dlaczego nie mogłoby tak być bez tego błędu? Odpowiedź jest prosta: belka nawigacyjna (navbar) przestaje działać. Ale przecież ten element nie powinien aż tak obciążać Eksploratora!

Odkrycie potwierdzają też użytkownicy Reddita. Jeden z nich pisze: Testowałem to na folderze z muzyką z 1800+ folderami i 25,000+ plikami: wszystko otwiera się błyskawicznie, niesamowite. To jest wydajność, jaką mieliśmy w Eksploratorze na Windows 7. Bug występuje prawdopodobnie we wszystkich wersjach Windows 11 — od najnowszych buildów Canary, po oryginalne wydanie 21H2 (22000).

Wysoka wydajność spowodowana błędem w rzeczywistości powinna być domyślna. Niestety, mimo wielu nowoczesnych rozwiązań w dzisiejszych systemach i aplikacjach nie stają się one wydajniejsze, nawet przy sprzęcie znacznie wyprzedzającym ich wymagania. Może pora to zmienić?

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-bug-ironically-boosts-file-explorer-speed-making-things-load-instantly/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia