Bitdefender Free niedługo utraci wsparcie. Co dalej?

Bitdefender Free niedługo utraci wsparcie. Co dalej?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/17/2021, 2:50 PM

Liczba odsłon: 3160

Darmowe oprogramowanie antywirusowe Bitdefender Free przechodzi na emeryturę ostatniego dnia tego roku, a pół roku później utraci ostateczne wsparcie producenta. Pobieranie pakietu ze strony producenta przestało już być możliwe. Wiemy już, co jest tego powodem i jakie możliwości mają użytkownicy bezpłatnej wersji Bitdefendera.

Jaki jest status Bitdefender Antivirus Free Edition?

Rozwój produktu skupiamy wokół ochrony wieloplatformowej i w efekcie wycofujemy Bitdefender Antivirus Free Edition dla Windows, począwszy od grudnia. Bitdefender ceni swoich klientów i bazę użytkowników, a wszyscy użytkownicy Bitdefender Antivirus Free otrzymają prywatnie (poprzez email) specjalną ofertę z rabatem na Bitdefender Total Security.
— Bitdefender

Bitdefender Free jest też dostępny na urządzenia z Androidem. Co ciekawe, nic nie wskazuje na to, by i ta wersja miała zostać wycofana — w przeciwieństwie do tej na Windows. A co w ogóle skłoniło producenta do wygaszenia wsparcia? Okazuje się, że edycja Free przestała spełniać wysokie standardy Bitdefendera:

Nieustannie przeglądamy nasze portfolio produktów, aby upewnić się, że technologie zawarte w tych produktach wystarczą, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo w każdych okolicznościach. Niestety, nasz darmowy program antywirusowy nie spełnia już naszych wyższych niż kiedykolwiek standardów i zostanie wycofany z użytku 31 grudnia. Nadal będziemy oferować wsparcie techniczne dla naszych użytkowników Bitdefender Free Edition do 30 czerwca 2022 r.
— Bitdefender

W przeciwieństwie do wersji darmowej, komercyjne pakiety chroniące Bitdefender zapewniają maksymalną możliwą ochronę według niezależnych testów. Sprawdź ofertę antywirusów w sklepie onex.store: Pakiety chroniące BitDefender.

Jeśli natomiast chodzi o darmowe antywirusy, najwyżej plasują się Microsoft Defender (dołączany do Windows 10 i Windows 11 oraz działający bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika praktycznie "po wyjęciu z pudełka") oraz Avast Free Antivirus.