Bing wyszukuje także w Windows Store

Bing wyszukuje także w Windows Store

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 10/29/2012, 9:17 PM

Liczba odsłon: 1704

Wyszukiwarka Bing rozszerzyła swoją funkcjonalność. Teraz możliwe jest także wyszukiwanie wprost w usłudze Windows Store i prezentowanie wśród wyników wyszukiwania bezpośrednich linków do pobrania aplikacji.

Usługa Bing jest we wszystkich systemach rodziny Windows 8 domyślnie wybraną wyszukiwarką internetową. Teraz jej funkcjonalność została rozszerzona. Jak poinformował serwis WPCentral.com teraz oprócz linków czy zdjęć dostaniemy także propozycje programów w Windows Store wraz z bezpośrednimi odnośnikami.

Witryna microsoft.com

Nie jest to co prawda wielkie zaskoczenie, gdyż już Windows Phone pokazywał w wynikach wyszukiwania odnośniki do aplikacji, gdy korzystaliśmy z Binga. Jednocześnie jednak wprowadzenie takiej funkcjonalności pokazuje, że Microsoft traktuje aplikacje ze swojego sklepu równie poważnie, jak pozostałe rodzaje szukanych rzeczy za pośrednictwem internetu.

Podczas gdy liczba dostępnych aplikacji rośnie z dnia na dzień, także podczas korzystania z Binga coraz częściej natrafiać będziemy na różne aplikacje w Windows Store. Miejmy tylko nadzieję, że twórcy programów nie będą tworzyć byle jakich produkcji, żeby tylko zaistnieć w wyszukiwarce Microsoftu i zaliczyć kolejne ściągnięcia.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia