Bing ułatwi wyszukiwanie animowanych GIFów

Bing ułatwi wyszukiwanie animowanych GIFów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/31/2014, 1:53 PM

Liczba odsłon: 3123

Twórcy silnika Bing skupiają się ostatnio na graficznej warstwie wyszukiwania. W tym tygodniu dodano wsparcie dla emotikon emoji, za pomocą których użytkownik może w skróconej formie wyszukiwać na podstawie ich znaczeń. Dziś wyszukiwarka zyskała nową kategorię filtrowania obrazów.

Najnowsza aktualizacja ułatwi poszukiwania animowanych obrazków. Wystarczy w module Obrazy kliknąć menu Typ i wybrać z niego opcję Animowany plik GIF (jak na zrzucie ekranu poniżej). Strona odświeży wówczas wyniki do samych tylko animowanych plików GIF.

Bing

Łatwe w obsłudze menu pozwoli zaoszczędzić nieco czasu - użytkownik nie musi już wpisywać frazy o typie pliku w panelu tekstowym wyszukiwarki. Dodatkowo w lewym, dolnym rogu miniaturek zobaczymy etykietkę GIF, która będzie widoczna również w przypadku niefiltrowanego wyszukiwania. Dzięki temu od razu zobaczymy, który z obrazów jest animacją.

Nowa funkcjonalność znalazła się także w polskiej edycji wyszukiwarki i można z niej skorzystać, wchodząc na stronę Obrazy Bing. Dzisiejsza aktualizacja dołącza do szeregu pomniejszych nowości, które sprawiają, że Bing staje się coraz bardziej konkurencyjny. Microsoft nie ma jednak łatwego zadania - by nadgonić silną konkurencję w postaci Google, trzeba przyciągnąć użytkowników prawdziwymi innowacjami.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia