Bing stawia na personalizację

Bing stawia na personalizację

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/18/2014, 1:11 PM

Liczba odsłon: 2210

Podczas gdy Microsoft nie jest jeszcze gotowy na przeniesienie Cortany wprost do ekosystemu desktopowego, pewne jej elementy całkiem dobrze odnajdują się w wyszukiwarce Bing. Strona główna wyszukiwarki posiada teraz spersonalizowany pasek kart.

Cortana zasila kolejną wyszukiwarkę. Jak mówi Chen Fang z zespołu Bing: "Dziś odkrywamy spersonalizowane karty strony domowej Bing, które pomogą ci śledzić rzeczy dla ciebie ważne." Co zawierają owe karty? Wyświetlają one w formie miniaturek nagłówki newsów, prognozę pogody, planowane loty, informacje finansowe, statusy itd. By skorzystać z paska kart, należy zalogować się na swoim koncie Microsoft.

Bing spersonalizowany

Gdy po zalogowaniu się skonfigurujemy opcje personalizacji ("Follow interests on Bing"), Bing będzie zbierał informacje na podstawie naszej aktywności i wyszukań. "Bing będzie zapamiętywał zainteresowania i powiadamiał cię, jeżeli będzie to właściwe, poprzez zestaw aplikacji i usług Microsoftu, opartych na Bing, takich jak Cortana czy Bing Sport." Jeżeli nie chcemy, by Bing kolekcjonował i analizował wyniki wyszukiwań, nagłówki czy inne propozycje będą wybierane przez wyszukiwarkę automatycznie. Dane już zebrane można natomiast w dowolnym momencie zresetować.

Aktualizacja serwisu już weszła w życie, jednak na razie nie jest ona dostępna w lokalnych wersjach językowych. Można się spodziewać, że jak zwykle trafi ona do polskiej edycji wyszukiwarki z niemałym opóźnieniem.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia