Bing przeliczy 50 rodzajów walut na Bitcoiny

Bing przeliczy 50 rodzajów walut na Bitcoiny

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 2/11/2014, 4:04 PM

Liczba odsłon: 2121

Bitcoin jest wirtualną walutą, która zyskuje coraz to większe grono zwolenników. Microsoft poinformował, że usługa Bing została wyposażona w mechanizm umożliwiający przeliczenie posiadanej kwoty Bitcoin na ponad 50 różnych walut.

Podczas, gdy firma Apple usuwa ze swojego sklepu kolejne aplikacje pozwalające na obracanie tym środkiem płatniczym, Microsoft najwyraźniej postanowił zaskarbić sobie serca zwolenników wirtualnej waluty. Blog Bing informuje, że została nawiązana współpraca z Coinbase, które dostarczyło danych potrzebnych do implementacji owego mechanizmu. Coinbase jest bardzo zadowolone ze współpracy z Microsoftem, ponieważ dzięki niej użytkownicy zyskają łatwiejszy dostęp do informacji związanych z Bitcoin, co pozwoli na lepsze zrozumienie tej waluty.

Portal Neowin skontaktował się z rzecznikiem Microsoftu, w celu ustalenia, czy gigant planuje dodać Bitcoin do grupy akceptowalnych środków płatniczych. Niestety odpowiedź była mało konkretna, na jej podstawie nie można stwierdzić, czy koncern rozważa takie posunięcie, czy raczej od niego stroni.

Bill Gates zapytany podczas AMA (ask me anything) na Reedit, co sądzi odnośnie Bitcoin, odpowiedział, że fundacja Billa i Melindy jest zaangażowana w wirtualną walutę, ale jednocześnie nie chce wspierać funduszy anonimowych. Gates dodał, że wirtualny środek płatniczy obniża koszty transakcji, a to z kolei jest bardzo korzystne dla ubogich ludzi z Afryki i Indii.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia