Bing będzie ostrzegał przed nielegalną zawartością

Bing będzie ostrzegał przed nielegalną zawartością

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 7/28/2013, 3:19 PM

Liczba odsłon: 2480

Wyszukiwarka Microsoftu będzie ostrzegać użytkowników przed niebezpieczną i nielegalną zawartością wyników wyszukiwania, szczególnie tych dotyczących dzieci.

Funkcja ostrzegania będzie działać tylko na terenie Wielkiej Brytanii, przynajmniej na razie. Jej wprowadzenie związane jest z działaniem premiera Davida Camerona, który zwrócił uwagę właścicielom wyszukiwarek, aby pewne zdjęcia o charakterze erotycznym lub nawet pornograficznym, szczególnie z udziałem nieletnich, były blokowane. Działanie premiera Camerona związane jest z niedawnymi zabójstwami nieletnich na tle seksualnym i faktem, że sprawcy pobierali z Internetu nielegalne zdjęcia.

Baza stron, które mogą zawierać niezadowolone materiały została stworzona przy współpracy z organizacją Child Exploitation and Online Protection Center. Rzecznik prasowy Microsoftu powiedział, że jeśli ktoś na terenie Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Bing będzie chciał znaleźć materiały znajdujące się na naszej czarnej liście automatycznie aktywuje system ostrzegawczy, który wyświetli na ekranie informacje o nielegalności wyszukiwanych materiałów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia