Bing Maps z nową funkcjonalnością już wkrótce

Bing Maps z nową funkcjonalnością już wkrótce

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 1/7/2014, 6:04 PM

Liczba odsłon: 2845

Niedawno opisywaliśmy jedną z nowości, która pojawi się w nowej wersji Bing Maps. Okazuje się, że zmian będzie o wiele więcej niż pierwotnie zakładano. Microsoft planuje umieścić na swoich mapach wszystkie posiadane przez niego informacje o danych obiektach – sklepach, budynkach, zabytkach.

Zasoby bazy wiedzy Satori są coraz większe, w miarę upływu czasu ich duża ilość pozwoli osiągnąć lepsze wyniki wyszukiwania. Liczne informacje w niej zawarte umożliwią również wprowadzenie do Bing Maps bardziej inteligentnych funkcji. Microsoft ma wizję map opatrzonych w wiele potrzebnych informacji. Firma planuje zamieścić na Bing Maps przykładowo nazwy budynków, nazwy sklepów, które się w nich znajdują, informacje kontaktowe oraz godziny w których są one otwarte.

Microsoft posiada większość potrzebnych do tego informacji, jednak kluczem do sukcesu jest ich integracja w jedną całość. Zdaniem firmy dostępne dziś mapy są zwykłą, cyfrową reprezentacją otoczenia, gigant planuje przekształcić je w model, który odzwierciedli otaczający nas świat.

Cel jest szczytny i bardzo trudny do realizacji, trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że Microsoft nigdy nie zabierał się za rzeczy łatwe. Wątpliwym jest, że ów cel zostanie w pełni osiągnięty wraz z wydaniem nadchodzącej wersji Bing Maps. Najprawdopodobniej wprowadzanie nowości będzie odbywało się etapami na przestrzeni kilku następnych miesięcy.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia