Bing Image Creator pozwoli wykorzystać punkty Microsoft Rewards

Bing Image Creator pozwoli wykorzystać punkty Microsoft Rewards

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/23/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 2607

W październiku zeszłego roku Microsoft zapowiedział kilka nowych aplikacji: Designer, Clipchamp, Create i Bing Image Creator. Ten ostatni, oparty na sztucznej inteligencji, nadal jeszcze nie jest dostępny, choć zapewne wkrótce się to zmieni. Generator obrazów opartych na AI będzie dopełnieniem Czatu Bing, o którym ten sam zresztą wspomina.

Bing Image Creator umożliwi tworzenie obrazów, które jeszcze nie istnieją, ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Korzysta on z tej samej technologii generowania obrazów napędzanej przez DALL∙E 2, co Microsoft Designer. Wystarczy wpisać opis czegoś, dodać kontekst, np. lokację czy aktywność, i styl obrazu, a Image Creator zajmie się resztą. Usługa będzie dostępna w wyszukiwarce Bing pod adresem https://www.bing.com/create.

Jaki ma to związek z Prometheusem (Czatem Bing) oprócz tego, że obie usługi opierają się na technologii OpenAI? Otóż bota konwersacyjnego można zapytać o Bing Image Creator i uzyskać informacje, które nie zostały wcześniej ogłoszone. Płyną z tego ciekawe wnioski.

Wykorzystaj Bing Rewards — Bing Image Creator. Możesz wykorzystać Microsoft Rewards w Bing Image Creator, aby przyspieszyć generowanie Obrazów.
— Bing

Wynika z tego, że podobnie jak Czat Bing, tak również Bing Image Creator będzie w pewnym stopniu ograniczony. Zapewne darmowa wersja będzie działać wolniej, a liczba dziennych kreacji może być ograniczona, tak jak i rozdzielczość wyjściowa. Klienci prawdopodobnie nie będą musieli wykupywać "boosterów" za gotówkę, aby zwiększyć szybkość i jakość. Bing twierdzi, że zamiast tego będziemy mogli wykorzystać punkty z programu Microsoft Rewards. Program ten nagradza punktami m.in. za wyszukiwanie w Bing, a wymienić je można m.in. na karty podarunkowe w sklepach i usługach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia