Bing - nowa strategia, nowe logo

Bing - nowa strategia, nowe logo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/14/2016, 5:44 PM

Liczba odsłon: 2233

Microsoft przygotowuje się do rebrandingu swojej marki Bing. Już pod koniec ubiegłego roku firma planowała odświeżenie wizerunku serwisu, a pierwszym krokiem na tej drodze było wypuszczenie nowej aplikacji Bing na iPhone'a. Wyszukiwarka przejdzie drobne zmiany kosmetyczne, wliczając w to paletę kolorystyczną i wygląd samego logo.

Zdążyliśmy się juz przyzwyczaić do żółtego logo Bing. Od teraz dominującym kolorem będzie jednak zielononiebieski, który według rzecznika Microsoft jest "lepiej widoczny od żółtego". Ponadto nazwa serwisu po raz pierwszy będzie zaczynać się od wielkiej litery B, zaś poprzedzająca ją ikona stanie się nieco szczuplejsza. Poniżej zobaczycie wszystkie trzy wydania logo Bing. Pierwsze z nich pochodzi z 2009 r., zaś to współczesne powstało we wrześniu 2013 r. Już wówczas Microsoft postawił na modny i czytelny minimalizm.

Bing

Teraz firma poszła o krok dalej, a minimalizm stał się bardziej wyraźny. Nowe logo zostało uproszczone na tyle, że stałym użytkownikom wyszukiwarki może zająć parę chwil, by się do niego przyzwyczaić. Zmiana wizerunku akurat w tym momencie jest nieprzypadkowa. Microsoft odnotował spory wzrost zysków a także rosnący udział Bing na rynku przeglądarek, zwłaszcza na terenie USA. Nowa identyfikacja marki ma więc pomóc w utrzymaniu tego dodatniego trendu. "Jesteśmy jedynym silnikiem wyszukiwania, który doświadcza stabilnego, ciągłego wzrostu i zwiększamy nasze udziały nieprzerwanie od 26 kwartałów. Nie zwalniamy" - tłumaczy Rik van der Kooi z Microsoft.

Bing jest domyślnym silnikiem wyszukiwania w Windows 10 i dołączonej do niego przeglądarce Edge. Wspomaga też asystentkę Siri w iOS, Alexę z Amazon i jeden z największych amerykańskich portali, AOL. Pomimo ogromnej konkurencji ze strony Google, Bing odnotowuje 21% udział w rynku wyszukiwarek, przynosząc w zeszłym roku zyski rzędu 1 mld dolarów.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia