Bill Gates wyjaśnia, dlaczego preferuje Androida bardziej niż iOS

Bill Gates wyjaśnia, dlaczego preferuje Androida bardziej niż iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/1/2021, 5:51 PM

Liczba odsłon: 2385

Bill Gates od paru lat jest już nieco mniej zaangażowany w technologię, a bardziej w pracę społeczną i filantropię, niemniej jednak jego wypowiedzi na temat tej pierwszej materii wciąż trafiają na nagłówki. Przykładowo w niedawnym czasie współzałożyciel Microsoft mówił o "potrzebie Elona Muska w każdym sektorze" i że "każdy używałby Windows Mobile zamiast Androida, gdyby nie dochodzenie antymonopolowe w USA". Teraz z kolei wyjaśnił, dlaczego woli używać Androida zamiast iOS.

Wiemy, że Gates przeszedł na Androida w 2017 roku, przypuszczalnie z Windows Phone. W tamtym czasie mówił, że używa urządzenia z Androidem i "masą oprogramowania Microsoftu" oraz że nie używa telefonu z iOS-em. Mijają trzy lata i magnat biznesu nadal przy tym pozostaje, a w ostatnim wywiadzie dla Andrew Rossa Sorkina wyjawił swoje powody:

Właściwie używam telefonu z Androidem, ponieważ chcę być ze wszystkim na bieżąco. Często pobawię się iPhone'ami, ale to, co noszę ze sobą, to akurat Android.

(...) Niektórzy producenci Androida preinstalują oprogramowanie Microsoftu w sposób, który sprawia, że to dla mnie łatwe. Są bardziej elastyczni względem tego, jak oprogramowanie łączy się z systemem operacyjnym. Do tego właśnie się przyzwyczaiłem.

Gates dodał, że wielu jego przyjaciół używa iPhone'a. Jest to właściwie bardzo typowe dla USA, gdzie ekosystem Apple ma znacznie większy udział niż w Europie i reszcie świata. Jego wyjaśnienie wydaje się sensowne, jako że Android pozwala aplikacjom na znacznie więcej, niż iOS, choć pod wieloletnimi naciskami ten ostatni powoli się otwiera.

Inne ważne spostrzeżenie to aplikacje Microsoftu, które dodaje do nowych instalacji wielu producentów, takich jak Samsung. Dzięki temu użytkownicy Windows i Office mogą pracować z tymi samymi aplikacjami już praktycznie po wyciągnięciu nowego smartfona z pudełka. Wydaje się też zatem dość prawdopodobne, że Gates korzysta właśnie z telefonów Galaxy.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia