Bilans finansowy działu EDD Microsoft

Bilans finansowy działu EDD Microsoft

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 7/25/2009, 1:17 PM

Liczba odsłon: 3672

Microsoft ogłosił wyniki finansowe działu Entertainment and Devices (EDD) na koniec roku fiskalnego. Sprzedaż konsoli Xbox 360 wzrosła i osiągnęła pułap 11,2 milionów sztuk.

Wyniki finansowe działu Entertainment and Devices korporacji Microsoft za poprzedni rok finansowy pokazują wzrost sprzedaży konsoli Xbox 360. W sumie sprzedano ich 11,2 milionów. Dla porównania rok wcześniej na rynek trafiło tylko 8,7 milionów sztuk. Mimo wzrostu sprzedaży, dział akcesoriów do grania na PC i konsoli Xbox miał mniejsze przychody. W sumie spadek wyniósł 161 milionów dolarów, co stanowi 3% w stosunku do roku ubiegłego. Cały dział Entertainment and Devices zanotował dużo niższą stratę niż rok temu (66% ). Powodu upatruje się m.in. w obniżeniu ceny konsoli, co przełożyło się na wzrost sprzedaży. W ostatnim kwartale przychód działu spoza segmentu gier spadł o 12% (292 miliony dolarów). Wzrosły natomiast przychody z transakcji w serwisie Xbox Live. Zmniejszono także wydatki na marketing o ponad 30% (107 milionów dolarów).

Całkowity przychód Microsoft zmniejszył się o 17% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, do 13,1 miliardów dolarów. Zysk netto wyniósł nieco ponad 3 miliardy dolarów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia