Bezpieczny Komputer - konsultacje dla małych firm

Bezpieczny Komputer - konsultacje dla małych firm

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 3/15/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 1874

Po raz kolejny CA, Cisco Systems i Microsoft wspierają Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki w akcji pod hasłem „Bezpieczny Komputer”. W ramach inicjatywy, przygotowanej z myślą o przedsiębiorcach, 70 studentów prowadzi darmowe konsultacje z zakresu bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm z Warszawy i okolic. W akcji zarejestrowało się już ponad 70 firm.

Studenci, w ramach praktyk, doradzają i prezentują firmom z sektora MSP skuteczne metody zabezpieczania danych oraz optymalnego wykorzystania zasobów technologicznych. W ramach projektu prowadzone są również działania mające na celu podniesienie świadomości przedsiębiorców w zakresie bezpieczeństwa informatycznego.

Microsoft, Cisco Systems i CA objęły akcję patronatem merytorycznym, wspierając uczelnię i zaangażowanych w projekt studentów. W ramach inicjatywy „Bezpieczny Komputer” firmy przeprowadziły szkolenia dla studentów, a także dostarczyły oprogramowanie, które zostanie przekazane firmom biorącym udział w akcji.

„Decyzję o ponownym zaangażowaniu w inicjatywę podjęliśmy w oparciu o pozytywny oddźwięk po zeszłorocznej edycji akcji „Bezpieczny komputer”. Cieszy nas bardzo, że spełniła ona założone oczekiwania i przyniosła korzyści zarówno studentom, którzy udzielali rad i pomocy, jak i korzystającym z nich przedsiębiorcom. To, co nas cieszy jeszcze bardziej, to rosnąca z roku na rok wśród użytkowników komputerów i Internetu świadomość potrzeby dbania o bezpieczeństwo informatyczne. Wierzę, że tego typu akcje przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o tym jak unikać najbardziej powszechnych zagrożeń oraz jakich narzędzi używać, aby się przed nimi chronić” – powiedział Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Tegoroczna akcja jest kolejnym przedsięwzięciem z cyklu inicjatyw prowadzonych na rzecz promowania bezpieczeństwa informatycznego w małych i średnich firmach. Przedsiębiorcom z Warszawy i okolic doradzać będzie 70 studentów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, których wsparły firmy Microsoft, Cisco Systems i CA. Firma CA przekaże firmom biorącym udział w akcji wersję testową oprogramowania CA Integrated Threat Management r8. Jest to zintegrowane rozwiązanie, które zapewnia wszechstronną, skalowalną ochronę przeciwko zagrożeniom internetowym. Umożliwia ono przedsiębiorstwom efektywnie minimalizować ryzyko utraty danych i skrócić czas przestoju a jednocześnie zmniejszyć nakłady niezbędne do usunięcia zagrożenia. CA ITM r8 ujednolica nowe wersje CA PestPatrol Anti-Spyware CE i CA Antivirus za pomocą konsoli opartej na przeglądarce internetowej. Pozwala ona użytkownikom znaleźć i usunąć zagrożenia płynące z dowolnego komputera.

Microsoft udostępni zaś wersje testowe pakietu biurowego Microsoft Office 2007. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w akcji pod numerem telefonu: 0 22 489 64 44, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bezpieczny@mila.edu.pl. Więcej informacji na temat akcji „Bezpieczny Komputer” znajduje się na stronie: http://www.bezpiecznykomputer.mila.edu.pl.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia