Bethesda przekłada premiery Redfall i Starfield na 2023 rok

Bethesda przekłada premiery Redfall i Starfield na 2023 rok

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/12/2022, 7:10 PM

Liczba odsłon: 2206

Bethesda mniej lub bardziej zaskoczyła graczy czekających na tegoroczne wydanie Starfield i Redfall. W dzisiejszym tweecie studio poinformowało o planach przesunięcia obu premier na pierwszą połowę 2023 roku. Wydawca najwyraźniej chce uniknąć wpadki, jaką byłoby przedwczesne wypuszczenie niedopracowanych gier.

Jak czytamy w oficjalnym tweecie: Zespoły Arkane Austin (Redfall) i Bethesda Game Studios (Starfield) podchodzą bardzo ambitnie do swoich gier, a my chcemy mieć pewność, że w ręce graczy trafią najlepsze, najbardziej dopracowane wersje przygotowywanych przez nie tytułów. Bethesda podziękowała fanom za entuzjazm, który inspiruje ją każdego dnia, a także zapowiedziała, że wkrótce udostępni obszerne materiały z gameplayem z obu tytułów.

Starfield, nad którym prace Bethesda ogłosiła na E3 2018, oryginalnie miał zostać wydany 12 listopada bieżącego roku na Windows i Xbox Series X/S. Redfall to z kolei strzelanka FPS rozwijana przez Arkane Studios, której wydawcą jest Bethesda Softworks. Grę po raz pierwszy pokazano na E3 2021. Wydawca nie wspomniał natomiast nic o The Elder Scrolls VI. Zrozumiałe wydaje się, że priorytet mają tytuły zaplanowane na najbliższy czas. Być może następca Skyrima ukaże się dopiero w 2025 roku. Nie wspominamy już nawet o Fallout 5, bo to naprawdę odległa przyszłość.

Pisząc o planach podzielenia się materiałami z rozgrywki już "niebawem", Bethesda zapewne miała na myśli Xbox & Bethesda Games Showcase, wspólną konferencję z Xboksem, która odbędzie się już za równy miesiąc (12 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego). Na pokazie powinno znaleźć się wszystko to, co normalnie trafiłoby na odwołane E3 2022.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia