Bethesda Launcher zostanie wyłączony. Biblioteka przejdzie do Steam

Bethesda Launcher zostanie wyłączony. Biblioteka przejdzie do Steam

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/23/2022, 5:04 PM

Liczba odsłon: 2274

Bethesda poinformowała graczy o planach wycofania aplikacji Launchera i migracji biblioteki do Steam. Co się stanie z zapisanymi grami i portfelem? Kiedy będzie można zacząć przenosić swoje dane i jak będzie wyglądać migracja? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej!.

W tym roku żegnamy Bethesda.net Launcher. Chcielibyśmy podziękować wam za wasze wsparcie i zapewnić, że wszystkie wasze gry są bezpieczne. Jeśli nie graliście w gry na PC z launchera Bethesda.net, to wasza praca jest tutaj skończona. Dziękujemy za czytanie! A jeśli macie gry w launcherze Bethesda.net, to nie martwcie się. Od początku kwietnia będziecie mogli migrować swoje gry i Portfel do konta Steam. Aby poznać więcej szczegółów tego procesu, czytajcie dalej.

Macie mnóstwo czasu na zaplanowanie i rozpoczęcie migracji biblioteki Bethesda.net do konta Steam. Migracja do Steam będzie obejmować waszą bibliotekę gier i Wallet — co oznacza, że nie utracicie niczego z konta Bethesda.net. Wiele zapisanych stanów gry będzie również migrowanych, a kilka wymagać będzie ręcznego przeniesienia. Dla gier, które tego wymagają, nadal będziecie mogli korzystać z loginu Bethesda.net, aby logować się i grać. Wasze konta Bethesda.net nie będą utracone i wciąż będą osiągalne zarówno na stronie internetowej, jak i w grach, a my będziemy wspierać konta Bethesda.net w naszych przyszłych tytułach.

— Bethesda

Bethesda dodaje, że konto Bethesda.net nadal będzie potrzebne do wielu jej gier i usług, w tym modów do gier, przedmiotów w grach (takich jak skiny), ekskluzywnych newsów i aktualizacji. Po migracji do Steam listy znajomych zostaną połączone. Co ciekawe, wydawca odpowiada też na pytanie, czy możliwa będzie migracja do PlayStation lub Xbox zamiast Steama. Nie jest to możliwe, ponieważ wymagałoby to przetransferowania informacji o koncie z PC na konsole. Tak brzmi oficjalna odpowiedź. Nie zostało wzięte pod uwagę, że przecież konta i aplikacji Xbox można używać również na Windows.

Na początku kwietnia gracze otrzymają dokładne instrukcje i będą mogli zacząć migracje kont. Bethesda rekomenduje swoim użytkownikom korzystanie ze Steam. W tym nowym miejscu — bez dodatkowych opłat — będą dostępne wszystkie dotychczasowe gry, a zakupy użytkowników przejdą na konto Steam. Bethesda.net Launcher pozostanie dostępny do maja. Wówczas dostęp i możliwość uruchamiania gier zostaną w nim wyłączone.