Beta 2 Microsoft Office 2007 jeszcze za darmo, od wtorku za 1,5$

Beta 2 Microsoft Office 2007 jeszcze za darmo, od wtorku za 1,5$

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 7/30/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 8297

Microsoft zapowiedział, że od środy drugiego sierpnia br. będzie wymagał od użytkownika zapłacenia półtora dolara za pobranie bety 2 Office 2007.

”Od końca maja beta 2 została pobrana ponad 3 miliony razy.” - mówią przedstawiciele koncernu.”Stanowi to 500% tego, czego oczekiwaliśmy. Opłata pomoże zrekompensować koszty związane z pobieraniem z serwerów”.

Microsoft Office 2007 beta 2 został wypuszczony do publicznego użytku 23 maja. Zaraz po tym wydarzeniu Microsoft miał duże problemy z serwerami, które nie były przygotowane na tak duże obciążenie, albowiem pakiet cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i tak jest do dnia dzisiejszego.

Wszystkich, którzy chcą wypróbować najnowszego pakietu biurowego Microsoft Office 2007 beta 2, mogą pobrać paczkę instalacyjną z działu Uaktualnienia CentrumXP.pl (za darmo do wtorku) bądź skorzystać z „Test Drive”, czyli wersji on-line Office 2007, która pozostanie dostępna za darmo.

Microsoft zaznacza, że podjęta decyzja w sprawie zwrócenia kosztów związanych z utrzymywaniem serwerów nie rozpoczyna ery żądania opłat za oprogramowanie w wersji beta. W nadchodzących tygodniach ma się pojawić odświeżona technicznie beta Microsoft Office 2007. Będzie ona darmowa, tak samo jak darmowe pozostanie uaktualnienie pakietu z bety 2 do nowszej wersji.