Będą zmiany w Microsofcie. Prezes chce przejść na emeryturę!

Będą zmiany w Microsofcie. Prezes chce przejść na emeryturę!

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 8/23/2013, 3:38 PM

Liczba odsłon: 3009

Biuro prasowe Microsoftu wydało dziś bardzo ważne oświadczenie. Zgodnie z przedstawionymi informacjami prezes firmy Steve Ballmer w ciągu 12 najbliższych miesięcy przejdzie na emeryturę.

Wiadomość o planowanym odejściu Ballmera na pewno będzie miała duży wpływ na dalsze losy firmy. Obecnie najważniejszym i na pewno niełatwym zadaniem jest znalezienie jego zastępcy, a musi być to osoba, która nie tylko będzie świetnym menadżerem, ale również będzie w stanie utrzymać Microsoft w czołówce firm zajmujących się nowoczesnymi technologiami. W oświadczeniu nie zawarto informacji kto miałby Ballmera zastąpić. Należy się spodziewać, że niedługo pojawią się pierwsze spekulacje i propozycje nazwisk jego następcy. Niewykluczone też, że w związku z potrzebą odświeżenia zarządzania firmą, nowy CEO zostanie wybrany z grona kandydatów niezwiązanych wcześniej z Microsoftem.

Na takie zmiany nigdy nie ma idealnego czasu, ale uważam, że teraz jest najbardziej odpowiedni moment. O przejściu na emeryturę myślałem już wcześniej, ale był to okres dużych zmian w działalności firmy - tworzyliśmy nowe usługi i urządzenia, zmienialiśmy system zarządzania spółką. Teraz wszystko jest na dobrej drodze i firma potrzebuje nowego prezesa, który zapewni jej jeszcze lepszy byt - czytamy w oświadczeniu Ballmera dołączonym do informacji prasowej.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia