Będą kolejne modele tabletów Surface?

Będą kolejne modele tabletów Surface?

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 11/30/2012, 5:55 PM

Liczba odsłon: 2928

Microsoft planuje wydać nowe urządzenia, będące następcami tabletów Surface. Taka plotka pojawiła się na Twitterze użytkownika MS_nerd, który jak dotąd dość trafnie i ze znacznym wyprzedzeniem ujawniał zamiary Microsoftu.

Według zamieszczonej przez niego notki, należy się spodziewać czegoś na wzór tabletu Surface RT 2, który byłby wyposażony w 8,6-calowy ekran, a przy tym, zamiast układu NVIDIA Tegra, w jego wnętrzu znalazłby się układ firmy Qualcomm. Miałby się również pojawić nowy model Surface Pro, z ekranem o przekątnej 11,6-cali, w którym zamiast procesora Intel Core i5 pojawiłby się niewydany jeszcze układ AMD Temash. Microsoft miałby również wypuścić na rynek produkt o nazwie "Surface Book" - 14,6-calowe urządzenie, działające w oparciu o układ Haswell firmy Intel, wykonany w technologii 22nm. Układy te będą bezpośrednim następcą obecnie produkowanych procesorów Intel trzeciej generacji, oznaczonych jako Ivy Bridge.

Surface Pro

Dziwić może jednak chęć produkowania tabletów o przekątnej ekranu przekraczającej 14 cali, bowiem jak na tego typu urządzenia mobilne byłyby one stosunkowo duże. Również ciężko uwierzyć, że Microsoft zrezygnuje z usług swojego wieloletniego partnera jakim jest firma Intel i wprowadzi na swoje urządzenia rozwiązania dostarczane przez jego konkurenta - firmę AMD.

Nawet jeśli informacje okażą się prawdziwe, to jako, że układy Haswell mają być gotowe dopiero w połowie przyszłego roku, jeszcze sporo czasu upłynie zanim Microsoft ujawni informacje dotyczące tych urządzeń. Na razie firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek tabletu Surface Pro.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia