Battery Saver i Data Sense, czyli dalszy ciąg nowości w Windows 10

Battery Saver i Data Sense, czyli dalszy ciąg nowości w Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2014, 9:50 PM

Liczba odsłon: 3113

O zapowiedzi nowego buildu Windows 10 - 986x - pisaliśmy już wczoraj. Ten niewielki upgrade (aktualna wersja to 9841) wniesie kilka pomniejszych nowości, wliczając w to ulepszenia panelu bocznego (Charm Bar) oraz nowe animacje okien. Dziś wyszły na jaw kolejne elementy, które zadebiutują w nowej wersji Technical Preview. Będą to znane skądinąd moduły oszczędzania baterii i czujnika transmisji danych.

Data Sense - na wzór czujnika danych z Windows Phone - przyda się zwłaszcza posiadaczom limitowanego Internetu z płatnym transferem. Specjalnie przygotowany panel pozwoli ustawić limit przesyłania danych, który zabezpieczy nasz transfer przed przekroczeniem. Będziemy mogli także włączyć lub wyłączyć roaming danych. Jak donoszą źródła, panel Data Sense zostanie podzielony na trzy kategorie: Overview (Przegląd ogólny), Usage (Zużycie transferu) i Settings (Ustawienia).

Windows 10

Battery Saver to kolejny ukłon w stronę właścicieli urządzeń mobilnych. Niezależnie, czy korzystamy ze smartfonu, tabletu, czy też laptopa, moduł ten pozwoli zaoszczędzić energię i przedłużyć żywotność baterii. Jak to działa? Battery Saver wstrzymuje lub zmniejsza aktywność usług, działających w tle, gdy są one nieużywane. Opcję te będzie można włączyć lub wyłączyć, w zależności od naszych upodobań. Przykładowo, gdy ustalimy alert o niskim poziomie baterii na granicy 18%, usługa włączy się automatycznie.

Microsoft od dłuższego czasu przygląda się krytycznie zasobożerności oprogramowania. Czy nowy Battery Saver to efekt opracowywanej technologii zwiększenia wydajności baterii? Tego jeszcze nie wiemy. Widzimy zaś, że nadchodząca wersja Windows 10 powiązana będzie - obok kwestii estetycznych - również z oszczędzaniem - zarówno energii, jak i transferu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia