Bang & Olufsen zaprojektował nowe słuchawki dla Xboksa

Bang & Olufsen zaprojektował nowe słuchawki dla Xboksa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/30/2021, 8:06 PM

Liczba odsłon: 2164

Wcześniej w tym roku Microsoft wypuścił Xbox Wireless Headset (Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do konsoli Xbox), którego polska cena wynosi 449,00 zł. Jeśli jest on dla Was za mało premium, z pomocą śpieszy Bang & Olufsen, którego nowy zestaw słuchawkowy Beoplay Portal zadowoli gusta nie tylko fanów audio z wyższej półki, ale również estetów. Warto dodać, że produkt jest częścią programu Designed for Xbox nadzorowanego przez Microsoft.

Beoplay Portal to perfekcyjne połączenie technologii, designu i rzemiosła, zapewniające nieskazitelne doświadczenie audio dla gamingu i codziennych aktywności. To pierwszy produkt dla programu Designed for Xbox Limited Series, którego intencją jest dostarczenie fanom Xbox doświadczeń produktów robionych na zamówienie i premium.
— Alex Nunn, Sr. Business and Strategy Lead, Designed for Xbox, Microsoft

Jako sprzęt dedykowany graczom Xbox słuchawki posiadają kontrolę balansu dźwięku z gry/czatu, wyciszania i głośności bezpośrednio na urządzeniu bądź w aplikacji Bang & Olufsen. Można je łatwo połączyć z Xbox Series X|S lub Xbox One za pomocą bezstratnego połączenia Xbox Wireless 2.4GHz. Beoplay Portal są także kompatybilne z PC i urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem Bluetooth 5.1 i aptX Adaptive. Ładowanie trwa 3 godziny, a urządzenie zapewnia 12 godzin pracy przy używaniu Xbox Wireless, Bluetooth i aktywnej redukcji hałasów, lub 24 godziny przy samym Bluetoothie i ANC.

Beoplay Portal

Słuchawki nie posiadają widocznego mikrofonu. Zamiast tego producent zastosował dla niego "wirtualne ramię" w postaci szeregu kierunkowych mikrofonów kształtujących wiązkę. Dźwięk z nich pobierany jest izolowany, a głos użytkownika — wzmacniany, aby oddzielić go od hałasów tła. Na użytkowników czeka również aplikacja Bang & Olufsen, która pozwala szybko przełączać się między presetami dla wybranych trybów gier (np. RPG, FPS), dostosowywać tłumienie hałasu, monitorowanie mikrofonów, ton mikrofonu, balans gry/czatu i parę innych parametrów.

Beoplay Portal

Zestaw słuchawkowy Beoplay Portal jest już dostępny na wybranych rynkach. Do sprzedaży w Polsce trafi 29 kwietnia. Cena w polskim Microsoft Store wynosi 2249,00 zł. Słuchawki będą dostępne w kolorach Black Anthracite, Grey Mist i Navy Brass.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia