Azure pozwoli przewidywać przyszłość?

Azure pozwoli przewidywać przyszłość?

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 6/18/2014, 12:50 PM

Liczba odsłon: 1787

Microsoft Azure jest kompleksowym rozwiązaniem, które zapewnia organizacjom wszelkiego rodzaju, możliwość implementacji skomplikowanych usług opartych na idei chmury. Koncern z Redmond poinformował ostatnio o dość ważny dokonaniu w tej sferze. Firma opracowała nowe techniki pozwalające maszynom na przyswajanie wiedzy i zamierza osadzić całą strukturę projektu właśnie w serwisie Azure.

Zdaniem Microsoftu, do tej pory podobne wynalazki wymagały lokalnego zarządzania i zaangażowania w projekt sporej ilości naukowców oraz inżynierów. Naturalnie tak rozplanowane eksperymenty wiązały się z dużymi kosztami implementacji. Microsoft postanowił temu zaradzić i rozpracował nowe pomysły, które pozwoliłyby obniżyć wydatki przy zachowaniu tej samej jakości algorytmów uczących.

W następnym miesiący firma planuje wprowadzić wersję testową Azure Machine Learning, które w całości będzie zarządzane z poziomu chmury. Owe narzędzie posłuży do przewidywania rozwiązań analitycznych. Usługa jest przeznaczona głównie dla konsoli Xbox i wyszukiwarki Bing. Zważając na długo okres rozwoju narzędzia i jego wykorzystywania go do wewnętrznych projektów, Microsoft zapewnia, że jest ono łatwe w użyciu i zapewnia wysoką jakość.

Serwis zostanie uruchomiony w lipcu i będzie dostępny dla każdej firmy, która uiści stosowną opłatę. Narzędzie może zostać użyte do przewidywania konsekwencji podjętych decyzji na bazie wprowadzonych uprzednio danych, dotyczących rezultatów wcześniej poczynionych kroków.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia