Azure Health Bot ogólnodostępny jako natywna usługa Azure

Azure Health Bot ogólnodostępny jako natywna usługa Azure

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/7/2021, 7:46 PM

Liczba odsłon: 2101

Microsoft ogłosił wczoraj, że Microsoft Healthcare Bot zostaje przeniesiony do Azure, aby wspierać organizacje poprzez narzędzia, bezpieczeństwo i oferty zgodności w Azure. Klienci będą mogli bez przeszkód, w kilku krokach migrować z Microsoft Healthcare Bot do Azure Health Bot. Ponadto nowa wersja bota zawiera nowe szablony szczepień sprawdzające kwalifikację na szczepienia COVID-19 i udzielające odpowiedzi na powiązane pytania.

Od początku pandemii Microsoft Healthcare Bot pomagał organizacjom, takim jak U.S. Centers for Disease Control (CDC), Walgreens, Premera czy Providence, w zręcznej obsłudze pacjentów. Organizacje te korzystają z usługi, aby tworzyć boty do segregowania (triażu) objawów, odpowiadania na pytania laboratoryjne i związane z COVID, lokalizowania pobliskich klinik i nie tylko. W ciągu ostatniego roku Healthcare Bot został wykorzystany do zbudowania tysięcy botów i dostarczenia blisko 1 miliarda wiadomości do ponad 80 milionów ludzi na całym świecie, obejmując 25 państw.

Microsoft Azure Healthcare Bot

Azure Health Bot pozwala deweloperom z organizacji opieki zdrowotnej tworzyć i wdrażać na dużą skalę środowiska konwersacyjne oparte na sztucznej inteligencji. Łączy on wbudowane medyczne bazy danych z funkcjami języka naturalnego w celu zrozumienia terminologii klinicznej i może być łatwo dostosowany do obsługi klinicznych i operacyjnych scenariuszów użycia. Usługa pozwala klientom spełnić wymagania branżowe, takie jak HIPAA.

Azure Health Bot — jako natywna usługa Azure — czerpie korzyści z inwestycji w bezpieczeństwo powziętych przez Microsoft, a także największego pokrycia standardów zgodności spośród wszystkich dostawców chmury. Usługa jest obecnie dostępna w dwóch regionach: East US i West Europe, a w następnych miesiącach dostępność rozciągnie się na osiem kolejnych. Microsoft dodaje, że w razie potrzeby, jeśli klienci nie mogą na razie migrować do Azure Health Bot (choć zajmuje to tylko kilka minut i nie powoduje przestoju w działaniu usług), to jeszcze przez przynajmniej 12 miesięcy mogą liczyć na wsparcie klasycznego Microsoft Healthcare Bot.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia