Azure App Service ogólnodostępny dla Linuksa

Azure App Service ogólnodostępny dla Linuksa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/6/2017, 7:19 PM

Liczba odsłon: 1898

Microsoft ogłosił dzisiaj ogólną dostępność (GA) Azure App Service dla Linuksa, oferując przy tym funkcję Web App for Containers. Funkcja ta dostarcza wbudowane wsparcie dla obrazów dla aplikacji ASP.NET Core, Node.js, PHP i Ruby w systemach Linux, a także umożliwia deweloperom wykorzystanie własnych obrazów kontenerów Docker ze wsparciem dla Javy, Pythona, Go i nie tylko.

Azure App Service to - jak pisze Microsoft - "usługa w chmurze, która integruje wszystko, co potrzebne do szybkiego i łatwego tworzenia aplikacji sieci Web oraz aplikacji mobilnych dla dowolnej platformy i dowolnego urządzenia". Aby przyspieszyć tworzenie aplikacji w chmurze, można wykorzystać wbudowane obrazy dla ASP.NET Core, Node.js, PHP i Ruby, wszystkie działające na Linuksie, dzięki czemu deweloper może skupić się raczej na aplikacjach, zamiast na infrastrukturze. Oznacza to, że użytkownik definiuje potrzeby aplikacji, a Azure skonfiguruje środowisko aplikacji i zajmie się jego utrzymaniem. Większą kontrolę nad środowiskiem można uzyskać poprzez SSH, by zyskać pełny dostęp do komend administratora.

Azure App Service

Przykładowo, jeśli chcemy postawić blog WordPress, możemy skorzystać z gotowego pakietu WordPress dostępnego w Azure Marketplace. W ten sposób, korzystając z usługi Azure App Service, możemy za pomocą kilku kliknięć skonfigurować i postawić serwer bloga WordPress. Azure App Service pomaga programistom dość szybko budować, wdrażać i skalować aplikacje bez konieczności utrzymywania zaplecza w postaci serwerów czy systemów operacyjnych. Usługa zdążyła już zyskać nieco popularności - w Azure App Service działa już ponad milion aplikacji w chmurze.

Azure App Service można bezpłatnie przetestować, wchodząc na jego stronę w portalu Microsoft Azure.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia