Azure AD wkrótce jako Microsoft Entra ID

Azure AD wkrótce jako Microsoft Entra ID

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/11/2023, 10:40 PM

Liczba odsłon: 1881

W maju 2022 roku Microsoft ogłosił nową rodzinę produktów i usług o nazwie Microsoft Entra. Oferują one firmom ochronę tożsamości i dostępu online. Dzisiaj gigant ogłosił dwa nowe produkty, które dołączą do oferty Entra, a także zmianę nazwy starszej usługi, aby w pełni umieścić ją w tym ekosystemie.

Pierwszy z tych nowych produktów to Microsoft Entra Internet Access. Dostarczy on firmom bezpieczną bramę internetową, która zapewni pracownikom chroniony dostęp do Internetu, usług Microsoft 365 i nie tylko. Jak czytamy na blogu:

Rozszerza on zasady dostępu warunkowego o warunki sieciowe, aby chronić przed złośliwym ruchem internetowym i innymi zagrożeniami z otwartego Internetu. W środowiskach Microsoft 365 zapewnia najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia i widoczność, a także szybszy i bardziej bezproblemowy dostęp do aplikacji Microsoft 365, dzięki czemu możesz zwiększyć produktywność dowolnego użytkownika w dowolnym miejscu.

Microsoft Entra - produkty

Obsługa dostępu do Microsoft 365 za pośrednictwem Entra jest obecnie dostępna w wersji zapoznawczej, podczas gdy inne funkcje będą dostępne jeszcze w tym roku. Z kolei drugim nowym produktem jest Microsoft Entra Private Access. Jak sama nazwa wskazuje, zapewnia on bezpieczny dostęp do prywatnych aplikacji firmowych. Na blogu czytamy:

Teraz każdy użytkownik, gdziekolwiek się znajduje, może szybko i łatwo łączyć się z prywatnymi aplikacjami — w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych, sieciach prywatnych i centrach danych — z dowolnego urządzenia i dowolnej sieci. Dostępny w wersji zapoznawczej, Microsoft Entra Private Access zmniejsza złożoność operacyjną i koszty, zastępując starsze sieci VPN, i oferuje bardziej drobiazgowe zabezpieczenia. Możesz zastosować dostęp warunkowy do poszczególnych aplikacji i wymusić uwierzytelnianie wieloskładnikowe, zgodność urządzeń oraz inne środki kontroli do dowolnej starszej aplikacji bez zmiany tych aplikacji.

Microsoft Entra ID - Azure Active Directory (Azure AD)

Microsoft ogłosił również, że istniejąca usługa Azure Active Directory (Azure AD), która została włączona do oferty produktów Entra w maju zeszłego roku, otrzyma nową nazwę: Microsoft Entra ID. Prócz nowej nazwy produkt pozostanie taki sam. Proces rebrandingu ma zostać ukończony do końca 2023 roku.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/security/blog/2023/07/11/microsoft-entra-expands-into-security-service-edge-and-azure-ad-becomes-microsoft-entra-id/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia