Autopatcher - to już koniec?

Autopatcher - to już koniec?

Autor: Barłomiej Stryczek

Opublikowano: 8/29/2007, 5:06 PM

Liczba odsłon: 27574

Jak donosi portal Neowin, w dniu dzisiejszym twórcy programu Autopatcher otrzymali informację od Microsoftu, która nakazuje zaprzestania prac nad programem oraz jego dalszej dystrybucji.

Microsoft chce, aby wszystkie wydawane poprawki były dostępne tylko i wyłącznie z jego serwerów. Autopatcher był rozwijany od 2003 roku i dawał możliwość instalacji wszystkich poprawek dla systemów Windows za pomocą własnego instalatora. Sam program był dołączany do różnych gazet o tematyce komputerowej na całym świecie i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników systemów Windows. Twórca programu, Steven Parker pytając o przyczyny zaistniałej sytuacji, w odpowiedzi otrzymał informacje, iż nie ma konkretnych powodów, dla których Microsoft wstrzymywał się z decyzja o nakazie zaprzestania rozwoju i dystrybucji Autopatchera przez cztery lata, jednak postępowanie swoje tłumaczy chęcią poprawy bezpieczeństwa swoich produktów poprzez uniemożliwienie ewentualnego dołączania złośliwego kodu wraz z oryginalnymi poprawkami.

Forum oraz strona programu Autopatcher zostały zawieszone, co może świadczyć o zamknięciu projektu oraz zaprzestaniu jego dalszego rozwoju. Poprawki, dostępne w dziale uaktualnień CentrumXP.pl, zgodnie z licencją są pobierane z serwerów Microsoftu

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia