Asus może wprowadzić Touch Bar dla laptopów z Windows 10

Asus może wprowadzić Touch Bar dla laptopów z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/28/2018, 7:01 PM

Liczba odsłon: 1653

Asus umieścił w Microsoft Store kilka aplikacji/rozszerzeń spod szyldu ScreenPad, który może wskazywać na nadchodzącą funkcjonalność sprzętową rodem z MacBooków. Za pomocą owych rozszerzeń użytkownicy Windows będą mogli uruchamiać i kontrolować aplikacje, takie jak Spotify, Office, YouTube, Kalendarz czy Kalkulator. Pytanie tylko, jak. Nie wiadomo bowiem do końca, czym jest ScreenPad.

ScreenPad

ScreenPad może być urządzeniem zewnętrznym (coś jak smartwatch w połączeniu z telefonem) albo wbudowanym elementem laptopa. Drugi scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo specyficzne wymagania rozszerzeń (co tam robi NVidia GTX970?). Zrzuty ekranu, którymi podzielił się Asus, mają wysoką rozdzielczość Full HD, co sugeruje, że ScreenPad może nie być wcale niewielkim, dodatkowym ekranem dotykowym, lecz drugim pełnowymiarowym ekranem.

Rozszerzenia wymagają ponadto bardzo specyficznego notebooka ASUS z precyzyjną płytką dotykową ze sterownikiem ASUS PTP i ekranem dotykowym, modelem dGPU z GPU NVidia GTX970, wspierającym tryb bezpośredni, oraz z Toshibą TC358870XBG Video Bridge IC i ITE8225 MCU, które pozwolą laptopowi ogarniać dodatkowy ekran.

Rozszerzenia są już dostępne do pobrania z Microsoft Store: Spotify, YouTube, Calculator, Office, Calendar, Launcher, Numkey, Adobe Reader Sign, Music Player, SpeechTyper. Da się je nawet zainstalować, chociaż oczywiście nie ma jeszcze sprzętu, na którym dałoby się je poprawnie uruchomić.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia