Arrow Launcher pozwoli synchronizować pliki między Androidem i PC

Arrow Launcher pozwoli synchronizować pliki między Androidem i PC

Autor: Damian Lisak

Opublikowano: 5/31/2017, 6:52 PM

Liczba odsłon: 2712

Wraz ze zbliżającą się dużą aktualizacją systemu Windows 10, Microsoft ma w założeniu dodać m.in. dwie nowe funkcje, zwane Timeline oraz Pick Up Where You Left Off. Mają one umożliwić synchronizację między urządzeniami z systemem Windows 10. Co więcej, gigant pracuje także nad tym, aby synchronizować pliki pomiędzy komputerem i urządzeniem z systemem Android.

Microsoft niedawno rozpoczął testowanie nowej wersji swojego Arrow Launchera, popularnej aplikacji na Androida, aby za jej pomocą ułatwić posiadaczom tego systemu synchronizację swoich najważniejszych danych z komputerem. Ma to umożliwić nowa funkcja Arrow Hub, która wykorzystuje do tego celu OneDrive. Wspomniana funkcja może być użyta jako widżet do aplikacji Microsoftu, umożliwiając tym samym podgląd na ekranie głównym ostatnio przeglądanych plików, zdjęć, itd. Co więcej, ma się pojawić opcja wysyłania tych danych przy pomocy wspomnianego widżetu. Microsoft tak naprawdę nie może zintegrować Arrow Huba z Windows 10 i dlatego stworzył dla niego aplikację webową, gdzie użytkownicy mogą synchronizować treści między telefonem a komputerem. Nie zrobi różnicy, czy użytkownik korzystać będzie z Maca, Chromebooka, czy nawet Linuksa – aplikacja webowa będzie dostępna na każdym urządzeniu, które może połączyć się z Internetem. Działanie Arrow Huba, choć mogłoby się wydawać skomplikowane, wcale takim nie jest, ponieważ polega ono na utworzeniu konta OneDrive i przesyłanie nań plików, dzięki czemu mogą być one pobierane i wyświetlane w aplikacji zarówno na telefonie, jak i na komputerze.

Łatwa i szybka synchronizacja danych dzięki Arrow Launcher

Skoro rozwiązanie Microsoftu i tak opiera się na wykorzystaniu OneDrive, to powstaje pytanie, jaką rolę w tym wszystkim spełnia Arrow Launcher? W końcu już teraz można przemieszczać i synchronizować pliki za pomocą dysku w chmurze Microsoftu. Aplikacje Arrow Launcher oraz OneDrive można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia