April 2018 Update (1803) otrzymuje aktualizację z poprawkami

April 2018 Update (1803) otrzymuje aktualizację z poprawkami

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 8/20/2019, 9:48 AM

Liczba odsłon: 1888

April 2018 Update otrzymał właśnie brakujące aktualizacje, które otrzymały wcześniej pozostałe wspierane jeszcze wersje. Choć May Update jest zainstalowany już na ponad 53% komputerów z Windows 10, to nadal spora grupa użytkowników z jakiegoś powodu używa April 2018 Update. O bezpieczeństwo i aktualność tej wersji systemu Microsoft również musi zadbać. Trzeba jednak pamiętać, że wsparcie dla wersji 1803 kończy się już w listopadzie.

Użytkownicy wersji 1803 otrzymają aktualizację KB4512509, która zmieni numeru kompilacji na 17134.984. Najważniejsze zmiany, jakie obejmuje, to:

  • Usuwa problem, który przypadkowo usunął poświadczenia funkcji Windows Hello.
  • Usuwa problem, który powoduje, że strona Ustawienia przestaje działać i czasami uniemożliwia prawidłowe ustawienie domyślnych aplikacji.
  • Usuwa problem z pobieraniem multimediów z DRM (muzyka, programy telewizyjne, filmy itp.) z niektórych stron internetowych przy użyciu Microsoft Edge i Internet Explorer.

Pełną listę zmian znajdziecie na stronie Microsoftu. Aktualizację można też pobrać z katalogu i zainstalować ręcznie. Aktualizacja ta zawiera dwa znane błędy: Pierwszy związany jest z operacjami na plikach i folderach w CSV (Cluster Shared Volume), a drugi powoduje pojawienie się czarnego ekranu przy pierwszym logowaniu po instalacji. Microsoft pracuje już nad ich usunięciem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia