Apple wypuści pierwszego iPhone'a 5G w 2020 roku

Apple wypuści pierwszego iPhone'a 5G w 2020 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/17/2019, 6:09 PM

Liczba odsłon: 1328

Udało się ustalić, że Apple planuje wypuścić 3 nowe iPhone'y w drugiej połowie 2020 roku. Będą to modele z 6,7-calowym, 5,4-calowym i 6,1-calowym ekranem OLED, z czego te dwa pierwsze otrzymają wsparcie dla 5G, a trzeci pozostanie przy LTE. Wymiary zgadzają się z raportem DigiTimes opublikowanym kilka miesięcy temu. Co jeszcze wiadomo o nadchodzących iPhone'ach?

Najnowsze wieści ujawnił Ming-Chi Kuo, mający kontakty w Apple analityk z regionu Azja-Pacyfik. Oprócz wymiarów i wsparcia dla technologii łączności wiadomo, że głównym dostawcą modemów 5G dla Apple'a będzie Qualcomm, zaś wzmacniaczy mocy RF dostarczy Broadcom. W swoim raporcie dla TF International Securities analityk pisze:

Spodziewamy się, że nowa linia iPhone na 2H20 będzie zawierać high-endowe modele iPhone'a z ekranami OLED 6,7 i 5,4 cala, a także low-endowego, 6,1-calowego iPhone'a z OLED. 6,7- i 5,4-calowe modele z OLED będą najwyraźniej wspierać 5G. Spodziewamy się że użycie PA dla każdego iPhone'a 5G wzrośnie o 200% w porównaniu do obecnych modelów iPhone'a. Wyłączni dostawcy, w tym Broadcom (projektant) i Win-semi (producent) będą w tej sprawie znaczącymi zwycięzcami.

Wierzymy, że treść poprzedniej umowy Apple i Qualcomm obejmuje udostępnienie przez Qualcomm kodu źródłowego baseband układu 5G, by Apple mógł rozwinąć własny 5G PA/FEM.

iPhone 5G

Kuo jest również przekonany, że wszystkie nowe modele iPhone'a, począwszy od 2021 roku, będą miały wsparcie dla 5G, a także że Apple będzie posiadał już swój własny modem 5G w latach 2022-2023, co pozwoli mu zredukować zależność od Qualcomm czy Samsunga.

Reklama

Pojawienie się wymiarów 5,4 i 6,7 cala może sugerować, że Apple zamierza nieco skurczyć iPhone'a XS (obecnie 5,8 cala) oraz powiększyć iPhone'a XS Max (obecnie 6,8 cala). W takim samym rozmiarze (6,1 cala) pozostanie natomiast iPhone XR.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia