Aplikacje Office od dziś dostępne dla komputerów Mac z M1

Aplikacje Office od dziś dostępne dla komputerów Mac z M1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/15/2020, 8:15 PM

Liczba odsłon: 11125

W czerwcu Microsoft informował, że wraz z Apple pracuje nad umożliwieniem działania aplikacji Microsoft 365 i Office 2019 na nowych Macach z układami ARM. Gdy w listopadzie Apple oficjalnie już zapowiedział nowego Macbooka Air z procesorem M1, Microsoft podał szczegóły tej implementacji na nowej architekturze. Mija kolejny miesiąc, a Microsoft ogłasza dostępność tych aplikacji. Szczegóły poniżej.

Microsoft ogłosił, że wypuszcza dziś nowe wersje wielu aplikacji Microsoft 365 dla komputerów Mac, które odtąd uruchamiają się natywnie na Macach z M1. Oznacza to, że flagowe aplikacje Office — Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote — będą działać szybciej i wykorzystywać w pełni wyższą wydajność nowych Maców, wliczając w to najnowsze modele MacBooka Air, 13-calowego MacBooka Pro i Mac mini. Nowe aplikacje Office są "Uniwersalne", co z kolei oznacza, że będą nadal działać świetnie także na Macach z procesorami Intel. Aplikacje są nie tylko szybkie, ale też wyglądają fantastycznie, jako że zostały przeprojektowane w zgodzie z nowym wyglądem macOS Big Sur.

Office na Mac

Przez ostatnie miesiące Microsoft aktualizował design swoich flagowych aplikacji na macOS. Przykładowo nowy Outlook wygląda świetnie po tych zmianach, które pasują do nowego wyglądu macOS Big Sur, a zaktualizowane doświadczenie Office Start dla Word, Excel, PowerPoint i OneNote zawiera w sobie elementy systemu designu Fluent UI:

Oznacza to, że aplikacje Microsoft 365 pozwalają wam być bardziej skupionymi dzięki immersyjnym doświadczeniom, które są łatwiejsze w użyciu bezpośrednio z pierwszego ekranu. Doświadczenia te zarówno dają trudne do pomylenia z czymkolwiek poczucie Microsoft 365, jak i zawierają elementy natywne dla wyglądu macOS, dzięki czemu również nie ma wątpliwości, że zostały zrobione dla Maców. Nowe doświadczenie Office Start będzie dostępne w przyszłym miesiącu.
— Bill Doll, Senior Product Marketing Manager w Microsoft 365

Działają szybko i wyglądają obłędnie — czego chcieć więcej? Zwłaszcza teraz, gdy w warunkach pracy i nauki zdalnej wygoda korzystania z naszych aplikacji stała się sprawą ważniejszą chyba niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia